Dzień dobry wszystkim,
Mam prośbę o pomoc w rozwiązaniu problemu z psującym się przekaźnikiem, do którego podłączony jest nawilżacz.
Przekaźnik to PRZEKAŹNIK 8-KANAŁOWY 5 V podłączony do Raspberry. Teoretycznie przekaźnik jest 10 A, 250 V AC.
Nawilżacz to NAWILŻACZ POWIETRZA CICHY DYFUZOR LAMPKA LED 7 KOLORÓW 25 W JONIZATOR 2,6 l.
Podejrzewam, że problem jest ze specyfiką poboru prądu przez ten nawilżacz, jako że popsuł kolejny przekaźnik (styki się sklejają i nie rozłączają się).
Moglibyście zasugerować, czy dobrym pomysłem jest soft-start do tego nawilżacza, czy może wystarczy wymiana miniaturowego przekaźnika na lepszy. Czy raczej muszę użyć stycznika lub SSR?
Mam mało miejsca w obudowie z Raspberry, więc jak będzie coś małego to in plus :)
Dzięki z góry za pomoc,
Pozdrowienia
Mam prośbę o pomoc w rozwiązaniu problemu z psującym się przekaźnikiem, do którego podłączony jest nawilżacz.
Przekaźnik to PRZEKAŹNIK 8-KANAŁOWY 5 V podłączony do Raspberry. Teoretycznie przekaźnik jest 10 A, 250 V AC.
Nawilżacz to NAWILŻACZ POWIETRZA CICHY DYFUZOR LAMPKA LED 7 KOLORÓW 25 W JONIZATOR 2,6 l.
Podejrzewam, że problem jest ze specyfiką poboru prądu przez ten nawilżacz, jako że popsuł kolejny przekaźnik (styki się sklejają i nie rozłączają się).
Moglibyście zasugerować, czy dobrym pomysłem jest soft-start do tego nawilżacza, czy może wystarczy wymiana miniaturowego przekaźnika na lepszy. Czy raczej muszę użyć stycznika lub SSR?
Mam mało miejsca w obudowie z Raspberry, więc jak będzie coś małego to in plus :)
Dzięki z góry za pomoc,
Pozdrowienia