TV Sony KDL-40WE660
Problem z podświetleniem.
Witam,
Jak w temacie, TV z objawami że raz na jakiś czas uruchamia się, pojawia się logo sony po kilku sekundach obraz gaśnie, podświetlenie też. Zaczyna migać 6 razy na czerwono.
W pierwszej kolejności na wymianę poszły led-y zakupione nowe - po podłączeniu (bez matrycy i bez wklejania) start, podświetlenie odpala na kilka sekund , po czym gaśnie , następuje jak gdyby restart i znowu podświetlenie startuje na kilka sek i gaśnie i tak 3 razy. Podczas tego chwilowego działania led nic się nie dzieje oprócz cichutkiego piszczenia płytki zasilającej z driverem led. Sam układ lekko się podczas tego startu rozgrzewa ale nie parzy. Wszystkie ledy na te kilka sekund świecą poprawnie.
Więc stwierdziłem że pewnie trzeba zapiąć matrycę bo może dlatego nie startuje dalej. Więc zmontowałem wszystko i niestety z matrycą ten sam problem. Start podświetlenie widać że startuje na te kilka sek i gaśnie, brak jakiejkolwiek treści na matrycy.
Stwierdziłem że skoro płyta z driverem piszczy to coś jest nie tak , więc kupiłem dokładnie taką samą z rozbitego tv.
Zamontowałem i bez matrycy problem jest dokładnie taki sam z tym że płyta z driverem nie piszczy ale kilka sek i led-y gasną.
Rozebrałem ponownie tv i widzę, że pękła jedna dioda na jednej listwie (nie po krawędziach a w 1/3 długości listwy - więc to nie problem z montażem) nic więcej nie jest ani przypalone ani przyciemnione , listwy idealnie wyglądają. Okazuje się że stare listwy na nowym sterowniku też bezproblemowo odpalają ale tez tylko na kilka sekund(bez matrycy). Więc próbowałem już w tej chwili różnych konfiguracji tych led-ów bo sumarycznie mam teraz 3 (jedna z jedną pękniętą diodą) i za każdym razem ten sam objaw -(cały czas bez matrycy).
W czym tu może być problem ? podpowie ktoś?
Problem z podświetleniem.
Witam,
Jak w temacie, TV z objawami że raz na jakiś czas uruchamia się, pojawia się logo sony po kilku sekundach obraz gaśnie, podświetlenie też. Zaczyna migać 6 razy na czerwono.
W pierwszej kolejności na wymianę poszły led-y zakupione nowe - po podłączeniu (bez matrycy i bez wklejania) start, podświetlenie odpala na kilka sekund , po czym gaśnie , następuje jak gdyby restart i znowu podświetlenie startuje na kilka sek i gaśnie i tak 3 razy. Podczas tego chwilowego działania led nic się nie dzieje oprócz cichutkiego piszczenia płytki zasilającej z driverem led. Sam układ lekko się podczas tego startu rozgrzewa ale nie parzy. Wszystkie ledy na te kilka sekund świecą poprawnie.
Więc stwierdziłem że pewnie trzeba zapiąć matrycę bo może dlatego nie startuje dalej. Więc zmontowałem wszystko i niestety z matrycą ten sam problem. Start podświetlenie widać że startuje na te kilka sek i gaśnie, brak jakiejkolwiek treści na matrycy.
Stwierdziłem że skoro płyta z driverem piszczy to coś jest nie tak , więc kupiłem dokładnie taką samą z rozbitego tv.
Zamontowałem i bez matrycy problem jest dokładnie taki sam z tym że płyta z driverem nie piszczy ale kilka sek i led-y gasną.
Rozebrałem ponownie tv i widzę, że pękła jedna dioda na jednej listwie (nie po krawędziach a w 1/3 długości listwy - więc to nie problem z montażem) nic więcej nie jest ani przypalone ani przyciemnione , listwy idealnie wyglądają. Okazuje się że stare listwy na nowym sterowniku też bezproblemowo odpalają ale tez tylko na kilka sekund(bez matrycy). Więc próbowałem już w tej chwili różnych konfiguracji tych led-ów bo sumarycznie mam teraz 3 (jedna z jedną pękniętą diodą) i za każdym razem ten sam objaw -(cały czas bez matrycy).
W czym tu może być problem ? podpowie ktoś?