W projekcie WLZ jako kabel przyłączający rozdzielnicę do przyłącza w granicy mam zapisany YKY 4x10 mm² w rurze osłonowej 50 mm
Przyłącze TN-C, 22 kW, 40 A zabezpieczenie przedlicznikowe. Długość kabla w ziemi będzie ~20-25 m
Chciałem zakopać już jeden kabel, który by mógł obsłużyć ewentualne przyłącze o mocy 40 kW, żeby w razie czego nie musieć go wymieniać. Grunt jest bardzo suchy, piasek i ił, brak retencji wody, bo pierwsze wody podskórne są dopiero 25 m pod ziemią.
Jak patrzę w tabele, to dla gruntu o rezystywności cieplnej 3-4 Km/W dla obciążenia 63 A trzech żył w rurze osłonowej i gruncie 20 stopni powinno wystarczyć 25 mm2 choć jeśli przyjąć 4 Km/W to już właściwie jesteśmy na granicy, albo i nawet trzeba by przeskoczyć na 35 mm², choć nie wiem, czy to nie jest już niepotrzebnie duży przekrój i czy aby nie przesadzam.
Przyłącze TN-C, 22 kW, 40 A zabezpieczenie przedlicznikowe. Długość kabla w ziemi będzie ~20-25 m
Chciałem zakopać już jeden kabel, który by mógł obsłużyć ewentualne przyłącze o mocy 40 kW, żeby w razie czego nie musieć go wymieniać. Grunt jest bardzo suchy, piasek i ił, brak retencji wody, bo pierwsze wody podskórne są dopiero 25 m pod ziemią.
Jak patrzę w tabele, to dla gruntu o rezystywności cieplnej 3-4 Km/W dla obciążenia 63 A trzech żył w rurze osłonowej i gruncie 20 stopni powinno wystarczyć 25 mm2 choć jeśli przyjąć 4 Km/W to już właściwie jesteśmy na granicy, albo i nawet trzeba by przeskoczyć na 35 mm², choć nie wiem, czy to nie jest już niepotrzebnie duży przekrój i czy aby nie przesadzam.