Witam
Koledzy z tematu elektroniki jestem zupełnie zelony.
Szukałem na forum - ale jakoś nie wpadło mi w oko żadne rozwiązanie problemu - były zbliżone tematy - ale niestety zieleniak ze mnie.
A problem taki:
Mam już dość stare ale bardzo ładne lampki - 35 żarówek po 6,3 V, 0,3 A
żarówki .... no cóż swoje już przeżyły - a nie za bardzo mam czas szukać takich po sklepach.
Spalone mam 3 :/ - jaki oporniczek lub ich zespół wstawić w obwód żeby ograniczyć prąd na resztę żaróweczek. (zastąpić zaróweczki opornikiem)
Wiem że dla kolegów może się to pytanie wydać śmiesznie proste - ale nie za bardzo mam teraz czas jeszcze się doszkalać z elektroniki.
Pozdrawiam
Koledzy z tematu elektroniki jestem zupełnie zelony.
Szukałem na forum - ale jakoś nie wpadło mi w oko żadne rozwiązanie problemu - były zbliżone tematy - ale niestety zieleniak ze mnie.
A problem taki:
Mam już dość stare ale bardzo ładne lampki - 35 żarówek po 6,3 V, 0,3 A
żarówki .... no cóż swoje już przeżyły - a nie za bardzo mam czas szukać takich po sklepach.
Spalone mam 3 :/ - jaki oporniczek lub ich zespół wstawić w obwód żeby ograniczyć prąd na resztę żaróweczek. (zastąpić zaróweczki opornikiem)
Wiem że dla kolegów może się to pytanie wydać śmiesznie proste - ale nie za bardzo mam teraz czas jeszcze się doszkalać z elektroniki.
Pozdrawiam