Witam serdecznie, posiadam problem z piecem do wypalania ceramiki. Gdy piec osiąga temperaturę 1200°C, następuje zadziałanie wyłącznika RCD. Co może być powodem tego zjawiska?
Parametry pieca:
Moc 5,2 kW
1 faza 220 V
Max temperatura 1300°C
Piec w zestawie, fabrycznie na złącze siłowe 32 A.
Jest możliwość podłączenia pieca na dwie fazy, ale w moim przypadku jest oryginalnie na jedną fazę, przy czym zabezpieczenia dobrane są trójfazowe
Zabezpieczenia:
RCD 40 A 30 mA 4-polowy
MCD B25
Pod ten RCD podłączony jest tylko piec.
Rezystancja grzałek na zimno ~5 Ω
Parametry pieca:
Moc 5,2 kW
1 faza 220 V
Max temperatura 1300°C
Piec w zestawie, fabrycznie na złącze siłowe 32 A.
Jest możliwość podłączenia pieca na dwie fazy, ale w moim przypadku jest oryginalnie na jedną fazę, przy czym zabezpieczenia dobrane są trójfazowe
Zabezpieczenia:
RCD 40 A 30 mA 4-polowy
MCD B25
Pod ten RCD podłączony jest tylko piec.
Rezystancja grzałek na zimno ~5 Ω