Witam, zabrałem się za przestrojenie starego odbiornika Eltry Jowita 2 (bez IC). W SE oraz w necie jest trochę informacji na ten temat, więc wymontowałem głowicę i tu ZONK bo moja głowica GT3 ma inne elementy niż na schematach.
I tak wg SE powinno być, a jest w rzeczywistości:
C401 - 56p - jest 56p
C402 - 75p - jest 75p
C403 - 51p - jest kondensator foliowy jeśli dobrze zidentyfikowałem
C409 - 47p - jest 47p
C413 - 47p - jest 56p
C415 - 20pf - jest 20pF
C405 - 56p - jest 56p
Załączam zdjęcie mojej głowicy oraz opis z SE i materiały z netu.
byłbym wdzięczny za podpowiedź co z tym fantem zrobić. Szczególnie zastanawia mnie ten kondensator foliowy (raczej poprawnie go zidentyfikowałem jest w innym miejscu niz na lokalizacji z netu).
Taką samą głowicę ma Wanda z eltry, więc wrzucam schemat z położeniem elementów (jeszcze inne wartości)...
Podlinkowuję też filmy na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=0xbfqaAgn3M
https://www.youtube.com/watch?v=miXHNr5185s
Może ktoś miał podobny przypadek, będę wdzięczny za informację jak zabrać się za przestrojenie tego cudeńka.
I tak wg SE powinno być, a jest w rzeczywistości:
C401 - 56p - jest 56p
C402 - 75p - jest 75p
C403 - 51p - jest kondensator foliowy jeśli dobrze zidentyfikowałem
C409 - 47p - jest 47p
C413 - 47p - jest 56p
C415 - 20pf - jest 20pF
C405 - 56p - jest 56p
Załączam zdjęcie mojej głowicy oraz opis z SE i materiały z netu.
byłbym wdzięczny za podpowiedź co z tym fantem zrobić. Szczególnie zastanawia mnie ten kondensator foliowy (raczej poprawnie go zidentyfikowałem jest w innym miejscu niz na lokalizacji z netu).
Taką samą głowicę ma Wanda z eltry, więc wrzucam schemat z położeniem elementów (jeszcze inne wartości)...
Podlinkowuję też filmy na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=0xbfqaAgn3M
https://www.youtube.com/watch?v=miXHNr5185s
Może ktoś miał podobny przypadek, będę wdzięczny za informację jak zabrać się za przestrojenie tego cudeńka.