logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 2004 – naprawa manetek przełącznika zespolonego

mati2008037 26 Gru 2025 17:39 132 3
REKLAMA
  • #1 21790498
    mati2008037
    Poziom 3  
    Posty: 7
    Witam, panie i panowie, mam problem. W moim Citroënie Xsara Picasso 2004 1.6 HDi popsuły się manetki od kierunków, świateł, wycieraczek itd.
    Próbowałem je naprawiać, ale styki w środku były tak wytarte, że nic nie dało się zrobić. Chciałem zamówić nowe, ale nie znalazłem oryginalnych, więc postanowiłem próbować je naprawić. Znalazłem takie coś: https://tiny.pl/9m3814m4. Zastanawiam się, jak to wymienić bez uszkadzania manetek. Może ktoś już to robił? Podrzućcie jakieś patenty na wymianę tych taśm.
    AI: Możesz wrzucić link albo zdjęcie tej taśmy, którą znalazłeś? Albo chociaż podać numer części?
    https://pl.aliexpress.com/item/10050048022443...952f-4b16-8daf-fb2448fc5746-15&pdp_ext_f={"order":"12","eval":"1","fromPage":"search"}&pdp_npi=6@dis!PLN!13.46!3.63!!!3.67!0.99!@211b653717667657946407487e9e51!12000030542539577!sea!PL!0!ABX!1!0!n_tag:-29910;d:ed7775bc;m03_new_user:-29895;pisId:5000000187630219&curPageLogUid=IEnzZGuaOerl&utparam-url=scene:search|query_from:|x_object_id:1005004802244363|_p_origin_prod:
    AI: Masz już manetkę rozebraną, czy dopiero planujesz się za to zabrać? Jeśli rozbierałeś, to na którym etapie pojawiły się trudności?
    Manetkę mam rozebraną, szukam pomysłu na wymianę tasiemek w środku.
  • REKLAMA
  • #2 21790532
    mczapski
    Poziom 40  
    Posty: 6237
    Pomógł: 467
    Ocena: 1656
    Oczywiście wymienić można. W tym celu są sprzedawane. Ale przecież nie znamy kolegi możliwości manualnych. Onegdaj dokonywałem też naprawy drogą nalutowania i naklejania, Marzyło mi się posiądnięcie takich taśm. Miałem także narysowany szablon do wytrawienia czegoś podobnego ale nigdy nue zrobiłem z niego użytku .
    Generalnie zajęcie dla wytrwałych i dość wyrobionych manualnie.
  • REKLAMA
  • #3 21790542
    mati2008037
    Poziom 3  
    Posty: 7
    >>21790532 Chodzi mi o to, jak zdjąć to, bo resztę udało mi się jakoś rozebrać
    Dźwignia zespolona kierunkowskazów i świateł z ikonami na tle siatki pomiarowej
  • #4 21790663
    mati2008037
    Poziom 3  
    Posty: 7
    Dobra, rozwiązałem problem.
    Tę część trzeba bardzo mocnym, zdecydowanym ruchem pociągnąć.
    Jak ktoś chce, to tutaj filmik, który mi pomógł: https://youtu.be/hk54L9ObmoY
REKLAMA