Witam, od jakiegoś czasu słyszę w silniku dziwne ćwierkotanie. Pacjent Scania R500 V8 2011 r. Przejrzałem wszystko na zewnątrz, wymieniłem rolki, pasek i napinacz, zawory i wtryski są wyregulowane, a ten hałas nie ustał. Olej był zlewany w zeszłym tygodniu (czysty, bez opiłków), tego ćwierkania nie słychać za każdym razem, ale w większości pod obciążeniem, pod górki i przy rozpędzaniu, w czasie jazdy samym ciągnikiem nic nie słychać, może ktoś ma jakieś pomysły, co to może być?
Autko jedzie normalnie, żadnych błędów, ma moc i spalanie bardzo dobre
Autko jedzie normalnie, żadnych błędów, ma moc i spalanie bardzo dobre