logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Scania R500 V8 2011 – ćwierkotanie przy przyspieszaniu

jakubsmal 08 Sty 2026 21:35 201 1
REKLAMA
  • #1 21803267
    jakubsmal
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam, od jakiegoś czasu słyszę w silniku dziwne ćwierkotanie. Pacjent Scania R500 V8 2011 r. Przejrzałem wszystko na zewnątrz, wymieniłem rolki, pasek i napinacz, zawory i wtryski są wyregulowane, a ten hałas nie ustał. Olej był zlewany w zeszłym tygodniu (czysty, bez opiłków), tego ćwierkania nie słychać za każdym razem, ale w większości pod obciążeniem, pod górki i przy rozpędzaniu, w czasie jazdy samym ciągnikiem nic nie słychać, może ktoś ma jakieś pomysły, co to może być?
    Autko jedzie normalnie, żadnych błędów, ma moc i spalanie bardzo dobre
  • REKLAMA
  • #2 21805690
    tomek-staw
    Poziom 14  
    Posty: 126
    Pomógł: 10
    Ocena: 72
    Witam, stawiam na przedmuchy w kolektorze wydechowym . W V-ce to częsty problem zwłaszcza tylne odcinki od podstawy turbosprężarki na boki. To właśnie będzie najlepiej słychać pod obciążeniem. Często pomaga już tylko wymiana kolektorów , zwłaszcza jak popękały blaszki łączące kolektory przez co drgania doprowadzają do wytarcia obu częsci kolektora. Szczelność kolektora to podstawa w scani v8 jeśli chodzi o spalanie i moc.
    Pozrdrawiam
REKLAMA