Dzień dobry.
Mam problem z okapem Amica otp6641bg. Działa on w trybie pochłaniacza z wylotem powietrza nad szafkę.
Obroty silnika spadły i pracuje na około 30% mocy. Sterowanie biegami działa (1 - niskie obroty, 2 - wyższe, 3 - najwyższe). Na każdym z biegów okap pracuje na około 30% mocy. Filtry i silnik czyste (nie są zatłuszczone). Obracając wirnik ręką, nie są wyczuwalne opory.
Awarii nie jest winny kondensator rozruchowy, gdyż wymieniłem go i objawy dalej są takie same.
Podejrzewam, że awarii uległ silnik i mam dwie możliwe przyczyny:
1. Silnik zassał węgiel z filtra pochłaniacza.
2. Półka leżała bezpośrednio na okapie, co mogło powodować opór wirnika.
Mam jeszcze prośbę o udzielenie podpowiedzi, jak odkręcić wirnik okapu. Unieruchamiam wirnik i próbuję odkręcać w lewo, ale nakrętka zatopiona w plastiku wirnika obraca się w plastiku. Nakrętka cały czas przeskakuje i wszystko się obraca, uniemożliwiając odkręcenie. Załączam zdjęcie wirnika.
Proszę o podpowiedzi co mogło ulec awarii, jak zdiagnozować i jak odkręcić ten nieszczęsny wirnik

AI: Czy podczas pracy silnika słychać jakieś nietypowe dźwięki, np. buczenie, trzaski, piski lub inne odgłosy, które wcześniej nie występowały?
Nie słychać niepokojących dźwięków.
AI: Czy sprawdzał Pan napięcie zasilania dochodzące do silnika na każdym biegu? Jeśli tak, czy wartości napięcia są prawidłowe?
Nie.
Mam problem z okapem Amica otp6641bg. Działa on w trybie pochłaniacza z wylotem powietrza nad szafkę.
Obroty silnika spadły i pracuje na około 30% mocy. Sterowanie biegami działa (1 - niskie obroty, 2 - wyższe, 3 - najwyższe). Na każdym z biegów okap pracuje na około 30% mocy. Filtry i silnik czyste (nie są zatłuszczone). Obracając wirnik ręką, nie są wyczuwalne opory.
Awarii nie jest winny kondensator rozruchowy, gdyż wymieniłem go i objawy dalej są takie same.
Podejrzewam, że awarii uległ silnik i mam dwie możliwe przyczyny:
1. Silnik zassał węgiel z filtra pochłaniacza.
2. Półka leżała bezpośrednio na okapie, co mogło powodować opór wirnika.
Mam jeszcze prośbę o udzielenie podpowiedzi, jak odkręcić wirnik okapu. Unieruchamiam wirnik i próbuję odkręcać w lewo, ale nakrętka zatopiona w plastiku wirnika obraca się w plastiku. Nakrętka cały czas przeskakuje i wszystko się obraca, uniemożliwiając odkręcenie. Załączam zdjęcie wirnika.
Proszę o podpowiedzi co mogło ulec awarii, jak zdiagnozować i jak odkręcić ten nieszczęsny wirnik
AI: Czy podczas pracy silnika słychać jakieś nietypowe dźwięki, np. buczenie, trzaski, piski lub inne odgłosy, które wcześniej nie występowały?
Nie słychać niepokojących dźwięków.
AI: Czy sprawdzał Pan napięcie zasilania dochodzące do silnika na każdym biegu? Jeśli tak, czy wartości napięcia są prawidłowe?
Nie.