Dzień dobry
Mam pytanie odnośnie palącego bezpiecznika w Zetorze Proxima CL 90. Gdy spuszczam hamulec ręczny, jest czujnik, po którego załączeniu pali bezpiecznik. Po bezpieczniku idzie na diodę 2I29 1.5KE27CA, potem na cewkę i ona powinna sterować
zaworem od hamulców pneumatycznych do przyczep. Tylko problem taki, że gdy cewki były odłączone od zasilania, po dotknięciu czujnika ręcznego nadal paliło bezpiecznik. Po wymianie diod działało, ale po jakimś czasie znów zaczęło palić diody, około 15 minut .

AI: Czy sprawdzał Pan dokładnie instalację elektryczną w okolicy czujnika, diody i cewek pod kątem zwarć, przetarć przewodów lub innych uszkodzeń? Jeśli tak, to czy coś zwróciło Pana uwagę?
żadnych przetarć nie było
AI: Jakie dokładnie wartości (amperaż bezpiecznika, typ i parametry diod) są obecnie zastosowane? Czy są one zgodne z zaleceniami producenta?
Nie pamiętam
Mam pytanie odnośnie palącego bezpiecznika w Zetorze Proxima CL 90. Gdy spuszczam hamulec ręczny, jest czujnik, po którego załączeniu pali bezpiecznik. Po bezpieczniku idzie na diodę 2I29 1.5KE27CA, potem na cewkę i ona powinna sterować
zaworem od hamulców pneumatycznych do przyczep. Tylko problem taki, że gdy cewki były odłączone od zasilania, po dotknięciu czujnika ręcznego nadal paliło bezpiecznik. Po wymianie diod działało, ale po jakimś czasie znów zaczęło palić diody, około 15 minut .
AI: Czy sprawdzał Pan dokładnie instalację elektryczną w okolicy czujnika, diody i cewek pod kątem zwarć, przetarć przewodów lub innych uszkodzeń? Jeśli tak, to czy coś zwróciło Pana uwagę?
żadnych przetarć nie było
AI: Jakie dokładnie wartości (amperaż bezpiecznika, typ i parametry diod) są obecnie zastosowane? Czy są one zgodne z zaleceniami producenta?
Nie pamiętam