Unitra ZRK Dama Pik, M2403 SD, nie nagrywała, nie kasowała.
Wyczyściłem wszystkie przełączniki z czarnego nalotu, przemierzyłem dla pewności - teraz łączą.
Magnetofon zaczął kasować, jednak nagrany utwór jest "szpilkowaty", podobny do bardzo przesterowanego sygnału, wskazania na VU - metrze poniżej 0db, VU metr zachowuje się normalnie - płynnie wskazuje.
Oczywiście zostały wyczyszczone głowice, rolki - bez poprawy.
Po podłączeniu oscyloskopu pod głowicę podczas zapisu, widzę prąd podkładu, po zwiększeniu poziomu zapisu potencjometrem pojawiają się owe szpilki.
Dźwięk jest niezrozumiały, przerywany...
Wymiana elektrolitów w torach przedwzmacniaczy nic nie zmieniła.

Wyczyściłem wszystkie przełączniki z czarnego nalotu, przemierzyłem dla pewności - teraz łączą.
Magnetofon zaczął kasować, jednak nagrany utwór jest "szpilkowaty", podobny do bardzo przesterowanego sygnału, wskazania na VU - metrze poniżej 0db, VU metr zachowuje się normalnie - płynnie wskazuje.
Oczywiście zostały wyczyszczone głowice, rolki - bez poprawy.
Po podłączeniu oscyloskopu pod głowicę podczas zapisu, widzę prąd podkładu, po zwiększeniu poziomu zapisu potencjometrem pojawiają się owe szpilki.
Dźwięk jest niezrozumiały, przerywany...
Wymiana elektrolitów w torach przedwzmacniaczy nic nie zmieniła.