Witajcie,
Lodówka Bosch KGN49H70/02. Proszę o pomoc. Temat był co prawda poruszany, ale nie znalazłem rozwiązania. Komora lodówki nie chłodzi, zamrażarka chłodzi. Rozebrałem lodówkę od wewnątrz zamrażalnika: termik (brązowy) przewodzi w temp. pokojowej (czyli chyba sprawny). Czujnik PTC (biały) wewnątrz parownika sprawny, kilka kΩ i zmienia się przy wzroście temperatury. Wentylator sprawny (podałem bezpośrednio zasilanie na jego przewody). Tam w zamrażalniku jest jeszcze czujnik temp., ale nie sprawdzam, bo nie ma raczej związku z górną komorą. Grzałka pod parownikiem - 210 Ω, więc ok.
Aha, zamrażarka była bardzo mocno zalodzona, zanim otworzyłem osłonę parownika. Przepustnica chodzi - przy włączaniu/wyłączaniu lodówki, klapka przepustnicy przemieszcza się.
Pytania:
1. W tej sytuacji chyba trzeba sprawdzić czujnik temp. komory górnej? Jednak po zdjęciu jego osłony nie wiadomo, dokąd idą jego przewody, tzn. gdzie jest wtyczka, żeby go sprawdzić. Czy ktoś z Was podpowie?
2. Co jeszcze mogło paść? A może nic nie padło, ale za mocno zamarzło? Złożę i będzie ok?
3. Jeszcze a propos złączek - z tyłu parownika (komora zamrażarki) jest gniazdo na te złączki (poniżej zdjęcie). Przy wyciąganiu osłony parownika niestety "wyszarpałem" też dwie wtyczki (grzałki i tego termika). Czy podpowie ktoś z Was, jaka jest kolejność wtyczek w tym gnieździe?
Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi.
Adam

AI: Czy po całkowitym rozmrożeniu lodówki (usunięciu lodu z zamrażarki i parownika) chłodziarka zaczyna chłodzić, czy problem nadal występuje?
Jeszcze nie wiem, rozmroziłem i zacząłem sprawdzać poszczególne elementy.
AI: Czy zauważyłeś jakieś nietypowe dźwięki podczas pracy lodówki, albo czy kompresor pracuje bez przerwy, czy cyklicznie się wyłącza?
Brak nietypowych dźwięków. Kompresor pracuje, bo jest ciepły (zamrażarka chłodzi). Ale czy cyklicznie to jeszcze nie wiem (patrz opis wyżej).
Lodówka Bosch KGN49H70/02. Proszę o pomoc. Temat był co prawda poruszany, ale nie znalazłem rozwiązania. Komora lodówki nie chłodzi, zamrażarka chłodzi. Rozebrałem lodówkę od wewnątrz zamrażalnika: termik (brązowy) przewodzi w temp. pokojowej (czyli chyba sprawny). Czujnik PTC (biały) wewnątrz parownika sprawny, kilka kΩ i zmienia się przy wzroście temperatury. Wentylator sprawny (podałem bezpośrednio zasilanie na jego przewody). Tam w zamrażalniku jest jeszcze czujnik temp., ale nie sprawdzam, bo nie ma raczej związku z górną komorą. Grzałka pod parownikiem - 210 Ω, więc ok.
Aha, zamrażarka była bardzo mocno zalodzona, zanim otworzyłem osłonę parownika. Przepustnica chodzi - przy włączaniu/wyłączaniu lodówki, klapka przepustnicy przemieszcza się.
Pytania:
1. W tej sytuacji chyba trzeba sprawdzić czujnik temp. komory górnej? Jednak po zdjęciu jego osłony nie wiadomo, dokąd idą jego przewody, tzn. gdzie jest wtyczka, żeby go sprawdzić. Czy ktoś z Was podpowie?
2. Co jeszcze mogło paść? A może nic nie padło, ale za mocno zamarzło? Złożę i będzie ok?
3. Jeszcze a propos złączek - z tyłu parownika (komora zamrażarki) jest gniazdo na te złączki (poniżej zdjęcie). Przy wyciąganiu osłony parownika niestety "wyszarpałem" też dwie wtyczki (grzałki i tego termika). Czy podpowie ktoś z Was, jaka jest kolejność wtyczek w tym gnieździe?
Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi.
Adam
AI: Czy po całkowitym rozmrożeniu lodówki (usunięciu lodu z zamrażarki i parownika) chłodziarka zaczyna chłodzić, czy problem nadal występuje?
Jeszcze nie wiem, rozmroziłem i zacząłem sprawdzać poszczególne elementy.
AI: Czy zauważyłeś jakieś nietypowe dźwięki podczas pracy lodówki, albo czy kompresor pracuje bez przerwy, czy cyklicznie się wyłącza?
Brak nietypowych dźwięków. Kompresor pracuje, bo jest ciepły (zamrażarka chłodzi). Ale czy cyklicznie to jeszcze nie wiem (patrz opis wyżej).