Dziś miałem trochę czasu, żeby zajrzeć do środka. Wentylator jest wpięty do tych samych zacisków co L i N i załącza się, jak włączymy wtyczkę do gniazdka. Jak go podłączyć, żeby działał na 400 V, kiedy mamy dwie fazy i nie mamy zerówki? Z tego, co tam widzę, jest przełącznik krzywkowy kombinowany. Nie miałem aż tyle czasu, aby sprawdzić, jak działa. Wygląda na to, że podłączone są trzy uzwojenia do tego przełącznika. Dwa mają pojedyncze przewody, w trzecim są podwójne przewody doprowadzone do zacisków. Dlaczego tak jest? Termik sprawdziłem, działa. Być może zepsuty jest ten przełącznik, jednak na razie nie wiem, jak powinny być połączone poszczególne przewody. Jeszcze jedno: sprawdziłem napięcie na wyjściu uzwojenia wtórnego przy podłączeniu pod 230 V i wyszło 48 V, jak przełączyłem pokrętłem na 400 V, to napięcie było rzędu 28 V. Jak sądzicie, co jest nie tak?