logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

MAR-POL BX1-300C schemat i brak działania na 400V, działa tylko 230V

tomasznowak2020 08 Kwi 2026 20:27 357 2
REKLAMA
  • #1 21880043
    tomasznowak2020
    Poziom 2  
    Posty: 105
    Ocena: 1
    Witam. Ma ktoś schemat do spawarki transformatorowej MAR-POL BX1-300C? Spawarka działa na 230 V, a na 400 V nie. Posiada włącznik trzy pozycyjny 0, 230 V i 400 V.
  • REKLAMA
  • #2 21880453
    tomasznowak2020
    Poziom 2  
    Posty: 105
    Ocena: 1
    Dziś miałem trochę czasu, żeby zajrzeć do środka. Wentylator jest wpięty do tych samych zacisków co L i N i załącza się, jak włączymy wtyczkę do gniazdka. Jak go podłączyć, żeby działał na 400 V, kiedy mamy dwie fazy i nie mamy zerówki? Z tego, co tam widzę, jest przełącznik krzywkowy kombinowany. Nie miałem aż tyle czasu, aby sprawdzić, jak działa. Wygląda na to, że podłączone są trzy uzwojenia do tego przełącznika. Dwa mają pojedyncze przewody, w trzecim są podwójne przewody doprowadzone do zacisków. Dlaczego tak jest? Termik sprawdziłem, działa. Być może zepsuty jest ten przełącznik, jednak na razie nie wiem, jak powinny być połączone poszczególne przewody. Jeszcze jedno: sprawdziłem napięcie na wyjściu uzwojenia wtórnego przy podłączeniu pod 230 V i wyszło 48 V, jak przełączyłem pokrętłem na 400 V, to napięcie było rzędu 28 V. Jak sądzicie, co jest nie tak?
    MAR-POL BX1-300C schemat i brak działania na 400V, działa tylko 230V MAR-POL BX1-300C schemat i brak działania na 400V, działa tylko 230V MAR-POL BX1-300C schemat i brak działania na 400V, działa tylko 230V MAR-POL BX1-300C schemat i brak działania na 400V, działa tylko 230V
  • #3 21881028
    tomasznowak2020
    Poziom 2  
    Posty: 105
    Ocena: 1
    Ogarnąłem temat. Tylko pytanie, jak podłączyć wentylator? Jak mamba 230 V nie ma problemu, pod L i N podłączam. Jak przełączam na 400 V, mam L1, L2 i PE, jak wtedy ma działać wentylator?
REKLAMA