Witam.
Mam problem z ekspresem Delongi dynamica plus. Czasami po włączeniu nie robi płukania. Zauważyłem, że jeżeli płukanie po włączeniu zrobi się ciepłą wodą, to po ponownym uruchomieniu nawet po 30 min nie ma płukania oraz informacji o nagrzewaniu, tylko od razu przechodzi do menu kaw. Jeżeli po uruchomieniu proces płukania idzie zimną wodą, to za każdym razem po włączeniu idzie płukanie. Jak zrobię z poziomu menu płukanie, wtedy poleci ciepła woda i po ponownym uruchomieniu nie ma już płukania. Dopiero kolejne płukanie wystąpi po 8 h.
Płukanie zawsze występuje po zrobieniu kawy, z tym nie ma problemu.
Zauważyłem też, że dolny elektrozawór, kiedy płukał ekspres gorącą wodą, był ciepły.
Nie ma problemu z gorącą wodą, spienianiem mleka.
Ekspres regularnie odkamieniany bez filtra w zbiorniku (wywaliłem go, bo wlewam zawsze wodę filtrowaną) z mytym zaparzaczem. Brak wody w tacy ociekowej, krążki prawie suche i mają kształt krążków. Robiłem nawet test 10 kaw pod rząd i nie było wody w środku.
Do tej pory sprawdziłem grzałki, czujnik temperatury, bezpieczniki na grzałce oraz wycieki i wygląda wszystko w porządku.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem lub ma pomysł, co zrobić jeszcze?
A może wie, który elektrozawór jest od czego i jak powinien puszczać wodę (są 3).
Mam problem z ekspresem Delongi dynamica plus. Czasami po włączeniu nie robi płukania. Zauważyłem, że jeżeli płukanie po włączeniu zrobi się ciepłą wodą, to po ponownym uruchomieniu nawet po 30 min nie ma płukania oraz informacji o nagrzewaniu, tylko od razu przechodzi do menu kaw. Jeżeli po uruchomieniu proces płukania idzie zimną wodą, to za każdym razem po włączeniu idzie płukanie. Jak zrobię z poziomu menu płukanie, wtedy poleci ciepła woda i po ponownym uruchomieniu nie ma już płukania. Dopiero kolejne płukanie wystąpi po 8 h.
Płukanie zawsze występuje po zrobieniu kawy, z tym nie ma problemu.
Zauważyłem też, że dolny elektrozawór, kiedy płukał ekspres gorącą wodą, był ciepły.
Nie ma problemu z gorącą wodą, spienianiem mleka.
Ekspres regularnie odkamieniany bez filtra w zbiorniku (wywaliłem go, bo wlewam zawsze wodę filtrowaną) z mytym zaparzaczem. Brak wody w tacy ociekowej, krążki prawie suche i mają kształt krążków. Robiłem nawet test 10 kaw pod rząd i nie było wody w środku.
Do tej pory sprawdziłem grzałki, czujnik temperatury, bezpieczniki na grzałce oraz wycieki i wygląda wszystko w porządku.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem lub ma pomysł, co zrobić jeszcze?
A może wie, który elektrozawór jest od czego i jak powinien puszczać wodę (są 3).