Witam wszystkich.
Zwracam się z prośbą o pomoc w diagnozie lub udostępnienie oprogramowania układowego do telewizora JVC, który uległ awarii po 3,5 roku użytkowania.
Model: JVC LT-43VA7200
Płyta główna (prawdopodobnie): Vestel (nie rozkręcałem jeszcze obudowy, jeśli będzie trzeba – podam dokładne oznaczenia 17MBxxx)
Opis usterki:
Od samego początku eksploatacji pojawiały się sporadyczne problemy z pilotem – tracił łączność z TV, a jedynym ratunkiem było twarde zresetowanie urządzenia poprzez odłączenie wtyczki z sieci.
Obecnie telewizor całkowicie odmówił posłuszeństwa. Po podłączeniu do gniazdka zasilania telewizor samoczynnie się uruchamia (załącza się podświetlenie) i na ekranie stale wyświetla się białe tło z logo JVC. Urządzenie w żaden sposób nie reaguje na pilota ani na fizyczny przycisk joysticka/startowy znajdujący się na obudowie telewizora.
Co zostało zrobione:
- Próby odłączenia od prądu na dłuższy czas (tzw. reset zasilania).
- Próba uruchomienia bez podłączonych urządzeń zewnętrznych i kabla antenowego.
Żadne standardowe procedury resetu nie przyniosły rezultatu. Telewizor utknął w pętli bootowania (bootloop).
Czy ktoś z Kolegów spotkał się z identycznym zachowaniem w tym modelu? Podejrzewam uszkodzenie wsadu pamięci flash (oprogramowania). Czy posiada ktoś z Was oprogramowanie naprawcze (paczka instalacyjna na USB do wymuszenia aktualizacji przy starcie) dopasowane do tego modelu i matrycy?
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i pomoc.