logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sony CDX-M600R - brak reakcji po podłączeniu, działa tylko zegar na wyświetlaczu

piotrkokot 27 Gru 2005 12:30 1749 6
REKLAMA
  • #1 2119089
    piotrkokot
    Poziom 22  
    Posty: 658
    Pomógł: 12
    Ocena: 72
    witam dostalem takie radyjko i obiawy sa takie po podlaczeniu zapala sie na wyswietlaczu zegar i nie idzie go wlaczyc ,panel sie otwiera ale zero reakcji , podstawilem tasme i nic , jedyne co zauwazylem to ze po wyjeciu mechanizmu cd nie pali sie zegarek , raz mi sie udalo je wlaczyc ale zrobilem tak ze w momencie jak sie palil zegarek na wyswietlaczu wyciagnolem na chwile tasme i wlozylem i wtedy sie wlaczylo ale jak wlozylem plyte znowu sie zablokowalo
  • REKLAMA
  • #2 2121742
    c280
    Poziom 27  
    Posty: 958
    Pomógł: 88
    Ocena: 76
    600 i 700 mają to do siebie ,że wyświetlacz nie będzie świecił po wyjęciu mechanizmu - często usterka jest właśnie na płytce elektroniki od cd
    a co się dzieje jak wciskasz reset ?
  • REKLAMA
  • #3 2122611
    piotrkokot
    Poziom 22  
    Posty: 658
    Pomógł: 12
    Ocena: 72
    jak wcisne reset jest zero reakcji na poczatku przestal czytac plyty a teraz padl calkowicie , ale to chyba nie od lasera bo nawet nie mial sily zakrecic plyta
  • REKLAMA
  • #4 2124984
    ikar55
    Spec od car audio
    Posty: 1558
    Pomógł: 269
    Ocena: 340
    Wymień tasiemkę połączeniową radio-panel.
  • REKLAMA
  • #5 2125369
    piotrkokot
    Poziom 22  
    Posty: 658
    Pomógł: 12
    Ocena: 72
    wymienilem i nic to nie dalo teraz mi sie wlaczylo ale dziwnie sie zachowywalo bo raz zlapalo stacje raz nie jak sie zaczalem bawic to zablokowala sie klawiatura jak je wylaczylem to juz nie moglem wlaczyc
  • #6 2125385
    olecki
    Poziom 27  
    Posty: 910
    Pomógł: 69
    Ocena: 54
    aby to naprawiac bez mecha trza se odnalesc tranzystorek(cyfrowka) co na niego z mecha przychodzi info ze jest wlozona...ja robie na nim zworke i radio bez mecha funkcjonuje poprawnie....wlacza sie itp....jest dostepny schemat....wystarczy siasc i poszukac...wtedy sie pojasni czy to wina mecha czy usterka w radiu...tymbardziej....ze po akcji zworka na cyfrowce nic juz plyty nie zaslania....ogulnie nieciekawe to radio do naprawy....raz mnie takie zatrzymalo 2 dni przy sobie....jedyne pocieszenie ze jest kawalek schematu do tego....co do lapania ukf to tam tux020...a i 8v bym posledzil.....powodzenia zycze
  • #7 2126198
    piotrkokot
    Poziom 22  
    Posty: 658
    Pomógł: 12
    Ocena: 72
    cos padlo w panelu bo go podmienilem i jest dobrze

Podsumowanie tematu

✨ Sony CDX-M600R po podłączeniu wykazuje objawy, gdzie na wyświetlaczu działa jedynie zegar, a radio nie reaguje na włączanie ani na panel sterujący, który się otwiera bez reakcji. Po wyjęciu mechanizmu CD zegar na wyświetlaczu gaśnie. Próba resetu nie przynosi efektu, a problem początkowo objawiał się brakiem odczytu płyt, a następnie całkowitym brakiem działania, co wskazuje na usterkę niekoniecznie związaną z laserem, gdyż mechanizm CD nie podejmuje próby obracania płyty. Wymiana taśmy łączącej radio z panelem nie rozwiązała problemu, choć czasowo radio włączało się i łapało stacje, jednak klawiatura blokowała się i po wyłączeniu radio nie reagowało na ponowne włączenie. Zalecane jest zlokalizowanie tranzystora cyfrowego odpowiedzialnego za sygnał z mechanizmu CD, na którym można wykonać zworkę, aby radio funkcjonowało bez mechanizmu, co pozwoli ustalić, czy usterka leży w mechanizmie czy w elektronice radia. Schematy są dostępne i mogą pomóc w diagnozie. Ostatecznie wymiana panelu sterującego rozwiązała problem, co wskazuje na uszkodzenie panelu jako przyczynę awarii.
REKLAMA