logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ksero Minolta EP 1054 - brak dozowania toneru, możliwe uszkodzenie czujnika?

nils0 27 Gru 2005 12:35 1700 3
REKLAMA
  • #1 2119116
    nils0
    Poziom 11  
    Posty: 15
    Pomógł: 1
    Mam problem dotyczący ksero Minolta EP 1054 polegający na braku dozowania toneru. Maszyna ma wymieniony bęben, deweloper i listwę czyszczącą. Moduł tworzenia obrazu wyczyściłem niestety odkurzaczem, a po pewnym czasie dowiedziałem się, że taka operacja jest zabroniona.
    Czy w związku z tym mogłem uszkodzić czujnik toneru? Sprawdziłem dozowanie toneru po wymuszeniu przyciskiem "toner". Nie ma napięcia zasilającego silnik dozowania. Bardzo proszę opomoc w rozwiązaniu tego problemu.

    Moderowany przez kosmita:

    Zmienilem temat
    Wpis dokonany w dniu: 2005-12-28 o godzinie: 14:58

  • REKLAMA
  • #2 2119285
    mira_ct
    Poziom 12  
    Posty: 40
    Pomógł: 1
    Spróbuj ręcznie dosypać toneru do wywoływaczki. Po czym zrób kilkadziesiąt ciemnych kopii i sprawdz czy kręci tonerem.
  • REKLAMA
  • #3 2120505
    serwek
    Poziom 26  
    Posty: 1336
    Pomógł: 65
    Ocena: 261
    A czy Szanowny Kolega,
    po wymianie "startera" - DEWELOPERA zrobiłeś inicjalizację
    poziomu "ATDC" w funkcji "F8' ?
    Jeśli nie, to Masz zły poziom zapisany w pamięci kopiarki.
    Wejdż w kody serw, włącz F-8, zmień w dół lub górę (zoom-em) wartość
    wpisaną i sprawdż w którym momente po zmianie kręci butelką. (oczywiście pustą butelką).
    Po każdej zmianie wyłącz i włącz "koparkę";)
    Jak już dojdziesz (pewnie do poziomu "50") to wskazany poziom zapisz na kartce.
    Jeżeli czerń jest za mała a niechcesz czekać na domieszanie to lekko/ mało !!! małą łyżeczką dosyp (w dziurę modułu) Toneru
    Jeżeli jakość kopii jest dla Ciebie zadowalająca to:

    - Wyjmij butelkę z tonerem
    - Wejdź ponownie w kody, w F-8, naciśnij START.
    - Kopiarka będzie się mieszać przez ok.6 minut.
    Jak przestanie to ją Wyłącz i włącz

    Nowy poziom "ATDC" (faktyczny) został zapisany i na tej podstawie będzie kopiarka dodozowywała Toner do środka, w czasie eksploatacji.

    Napisz czy pomogło !!!

    Pozdrawiam :)
  • #4 2122717
    nils0
    Poziom 11  
    Posty: 15
    Pomógł: 1
    WIELKIE DZIĘKI:D
    Inicjalizacja pomogła
    Co to znaczy praktyka.
    Jeszcze raz dziękuję
    Temat uważam za zamknięty.
REKLAMA