Witaj, masz tam dwie cewki/1/ na fazę. Łączysz koniec jednej cewki z początkiem drugiej cewki tej samej fazy, na tabliczkę wyprowadzasz początek pierwszej cewki, czyli U1, i wyprowadzasz też koniec drugiej cewki tej samej fazy, czyli U2. Następnie łączysz tak samo pozostałe cewki drugiej fazy/2/: koniec pierwszej cewki łączysz z początkiem drugiej cewki /2/ fazy i na tabliczkę wyprowadzasz początek pierwszej cewki drugiej fazy, czyli V1, i koniec drugiej cewki tej fazy, czyli V2. Następnie koniec pierwszej cewki/3/ trzeciej fazy łączysz z początkiem drugiej cewki tej fazy. Następnie na tabliczkę wyprowadzasz początek pierwszej cewki trzeciej fazy, czyli W1, oraz koniec drugiej cewki trzeciej fazy W2 i w ten sposób masz połączone uzwojenia poszczególnych faz oraz wyprowadzone na tabliczkę zaciskową silnika. Dawne oznaczenia na tabliczce mogą mieć 1 faza U-X, 2 faza V-Y, 3 faza W-Z, co obecnie odpowiada oznaczeniom 1 faza U1-U2, 2 faza V1-V2, 3 faza W1-W2... Początki wyprowadzeń na tabliczce mają oznaczenia U1 - V1 - W1, a końce U2 - V2 - W2.. I to cała filozofia tego najprostszego uzwojenia jednobiegunowego prędkości asynchronicznej ok. 2900 obrotów. POWODZENIA.
Moderowany przez krzysiek7: 3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.