logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Fogo 7001 - nie generuje prądu, 7V na AVR i 20V po wzbudzeniu szczotek

TMK_M 26 Cze 2026 12:17 42 0
REKLAMA
  • #1 21928162
    TMK_M
    Poziom 22  
    Posty: 671
    Pomógł: 38
    Ocena: 23
    Dostałem agregat Fogo 7001 z problemem że nie wytwarza prądu. Wymieniłem szczotki bo była pęknięta ale dalej nie generuje. Rezystancja wirnika 40 ohm a rezystancja stojana 14ohm. Czy te wartości są prawidłowe?
    Jak podłączyłem stałe napięcie 12V do szczotek to woltomierz w agregacie ruszył na jakieś 30V.
    Po odłączeniu AVR pojawia się tam na przewodach do niego około 7V. Czy to wystarczy żeby wzbudzić układ?
    To pierwszy agregat jaki naprawiam i nie wiem czy kupować w ciemno AVR.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • REKLAMA
REKLAMA