Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIONEER SA-410, jakie tranzystory?

28 Gru 2005 17:50 1639 6
  • Poziom 13  
    Witam.
    mam do naprawy wzmacniacz PIONEER SA-410. padła końcówka mocy. wzmacniacz wczesniej był w jakimś serwisie z podobną usterką i tam włożono mu BD911 i BD 912 (niby zamienniki), pograł troche i tranzystory padły, teraz trafił do mnie. mam pytanie jakie są oryginalne tranzystory w tym sprzęcie (nie posiadam schematu). tranzystory te pracują chyba jako darlingtony z BD140 i BD139(pewnie też nie oryginały i również padły). nie jestem pewien czy te tranzystory zostały dobrze dobrane jako zamienniki. najbardziej poratowałby mnie schemat, gdyż trafo zasilające też jest padnięte i nie ma na nim oznaczeń (chyba było przewijane albo jakieś inne jest). proszę o pomoc.
  • Poziom 38  
    Tranzystory końcowe to na 99% 2SA1265 i 2SC3281.BD139 i 140 to na 100% nie są oryginały z tego sprzętu.
  • Poziom 13  
    a może ktoś jeszcze wie jakie były oryginały zamiast BD139 i BD140?
  • Poziom 34  
    Witam !

Napisz jakie kondensatory masz za mostkiem prostowniczym i podaj oznaczenia pozostałych tranzystorów w końcówce . Zwróć uwagę czy w obu kanałach są takie same . Na tej podstawie można coś powiedzieć o zasilaniu .
  • Poziom 13  
    kondziory to 4700uF/35V. tranzysttory tak jak napisałem BD911/912 i BD139/140. oba kanały takie same ale jak pisałem, w poprzednim serwisie koleś takie wstawił.
  • Poziom 34  
    Potrzebujesz zatem zasilania +/- 30V , co za tym idzie - trafa 2x22 V , 100VA wystarczy .
  • Poziom 13  
    OK. dzięki.