Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie dodatkowe w Fiacie 126p

01 Sty 2006 23:22 2326 12
 • Poziom 9  
  Witam.
  Czy można zamontować dodatkowe oświetlenie pod przednim zderzakiem tam gdzie montuje sie halogeny przeciw mgielne światła do jazdy w dzien światła mijania i używać je podczas normalnych warunków atmosferycznych:?:
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Jeżeli nie bedą to światla przeciw mgielne to tak raczej nie stanowi to nikomu .

  Ale zobacz w przepepisach co piszą na ten temat

  pozdrawiam
 • Poziom 9  
  powiem szczerze ze szukałem w przepisach i nic o tym nie ma, ani w internecie.
 • Poziom 9  
  Widze ze takie światła nie mozna używać je podczas normalnych warunków atmosferycznych w czasie jazdy ze światłami mijania czy drogowymi :(
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  PRzetłumacz to: "Widze ze takie światła nie mozna używać je podczas normalnych warunków atmosferycznych w czasie jazdy ze światłami mijania czy drogowymi" bo kilku rzeczytaniach nie ma pojęcia o co ci chodzi.
  Jak już wiesz są dostępne specjalne światła z zarówkami 21W/12V przeznaczone do jazdy dziennej. Podłącza się je tak, by działąły dopiero po włączeniu świateł pozycyjnych (tył auta też musi być oświetlony).
  możesz też zamontować sobie halogeny przeciwmgielne lub dalekosiężne, ale używanie ich jest ściśle określone przepisami (np. jazda w normalnych warunkach pogodowych z włączonymi przeciwmgielnymi może zakończyć się mandatem).
  Po co w ogóle chcesz obwieszać malucha dodatkowymi światłami? Co masz w maluchu: prądnice, czy alternator? Jak masz prądnice to możesz tanio wymienić na lternator. Używany sprawny alternator kupisz już za 30 zł (allegro). Jeśłi masz słąbe światła, to zastosuj przekaźniki w ich obwodzie i wymień klosze na nowe. Poprawa będzie kosmiczna.
 • Poziom 9  
  ja mam alternaton malucha mamz 1996r el.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Wkłądy halogenowe, alternator... Czego chcesz więcej? Dodaj tylko przekaźniki w obwodzie świateł i nic więcej nie musisz doczepiać. Koszty to około 15 zł i 10 - 20 minut roboty.
 • Poziom 9  
  w podanym wyżej załaczniku to znalazłem "...Po drugie kodeks drogowy wymaga aby mogły się one właczać tylko przy zapalonych światłach pozycyjnych tylnych . Przy włączonych światłach mijania, lub drogowych nie mogą się zapalać...."
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  O co ci chodzi? Auto musisz mieć oświetlone z przodu i tyłu i musisz mieć oświetloną tablicę rejestracyjną, tak? To załatwiają ci ŚWIATŁA POZYCYJNE. Więc MUSZĄ one być włączone. Wtedy też możesz włączyć swiatła do jazdy dziennej. Jednak mają one gasnąć w momencie włączenia świateł głównych (mijania), bo przejmują one rolę świateł do jazdy dziennej. Proste?
 • Poziom 9  
  chodzilo mi o to czy podczas jazdy moga uzywac jednoczesnie głownych refrektorów i tych pod zderzakiem(niebedacych halogenami)