Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie zlacze diagnostyczne?

03 Sty 2006 18:25 4496 7
  • Poziom 10  
    Mam Forda Mondeo 2001 (nowy model).I czasem zapala sie kontrolka silnika i abs.Wiec zaplanowalem sobie kupno interfejsu do PC zeby autko zdjagnozowac. Ale nie wiem jaki rodzaj zlacza diagnostycznego posiadam(OBD2 ,czy inne).Z tego co sie przyjzalem temu zlaczu to ma ksztalt trapezu i ma 16 stykow. Ponadto zastanawiam sie gdzie znajde dobry interfejs i w dobrej cenie no i oczywiscie oprogramowanie.

Pozdrawiam pomocnych!!!
  • Poziom 18  
    do forda to tylko serwis albo czytnik kodow
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Chociażby KTS, ... tylko czy ty chcesz prowadzić warsztat :?: dla jednego auta, serwis, albo zakład samochodowy co ma do tego tester.

P.S.
    Sorki spieszyłem się ;)
  • Poziom 13  
    Jest to OBD2
    Poszukaj na Allegro widziałem coś do forda ok 50Pln.
  • Poziom 25  
    Za 50zł do Forda to tylko do 93 roku ale do tego też wystarczy zwykła kontrolka. 2001 ma gniazdo typu karp (nazwa może nie dokładna bo nigdy nie moge zapamiętać jak to się dokładnie pisze). Więc tak jak napisał Sady KTS. z najtańczych euroscan tego nie robi.
    Tam przypadkiem niema transmisji KWP 2000??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    No to mnie nie pocieszyliscie.Serwis za diagnostyke chce 160pln, ale pojechalem do mojego gazownika na przeglad instalacji, a on wyciagnal fejsik i podpial go do zlacza diagnostycznego ale nie od sterownika gazu lecz do sterownika silnika i powiedzial ze "Mieszanka za uboga" ja go wiec pytam czy taki interfejs to droga sprawa. A on na to ze nie ale mi nie powie z kad go ma. Zapomnialem tez zapytac jaki mam rodzaj zlacza ale pewnie by mi nie powiedzial.Gburowaty facet ale na gazie sie zna jak nikt.
    Skoro on mowi ze fejsik nie jest drogi to bede szukal informacji dalej.
    Jak macie jakies ciekawostki to sie nimi podzielcie.

Pozdrawiam