logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Analiza charakterystyk tranzystora Q2N3906 w PSPICE dla WE, tj=25°C, Ib=0-100uA

bolszy188 04 Sty 2006 19:58 1521 5
REKLAMA
  • #1 2146539
    bolszy188
    Poziom 16  
    Posty: 261
    Pomógł: 5
    Ocena: 55
    Witam
    Mam nastepujące zadanko do roztrzaskania i nie wiem zabardzo jak się za niego zabrać oto jego teść :?: :
    Stosująć PSPICE wykonaj wykresy statycznych charakterystyk wejściowych i wyjściowych tranzystora p-n-p Q2N3906, dla układu ze wspólnym emiterem - WE. Analizę wykonaj dla temperatury tj = 25 C, w zakresue zmian prądu bazy w przedziale 0 - 100uA ze skokiem 10 uA.

    Z góry dzięki za pomoc
  • REKLAMA
  • #2 2149170
    jony
    Specjalista elektronik
    Posty: 7547
    Pomógł: 1823
    Ocena: 884
    W czym masz problem?? Rysujesz schemat(schemat już masz) włączasz i korzystasz z analizy DCsweep.
  • REKLAMA
  • #3 2149934
    bolszy188
    Poziom 16  
    Posty: 261
    Pomógł: 5
    Ocena: 55
    Jeżeli tak to mogę prosic o kod żródłowy do pspice bo to ma byc wykonane własnie w tym programie
  • REKLAMA
  • #4 2150010
    jony
    Specjalista elektronik
    Posty: 7547
    Pomógł: 1823
    Ocena: 884
    Ale po co ci kod źródłowy ja nawet nie wiem jak się go tworzy i wcale mi to nie przeszkadza w wykreśleniu charakterystyki wyjściowej.
    Wiem tylko gdzie można zobaczyć plik wyjściowy trzeba.
    W schematic trzeba kliknąć analysis -- > Examine Output.
  • REKLAMA
  • #5 2171879
    bolszy188
    Poziom 16  
    Posty: 261
    Pomógł: 5
    Ocena: 55
    Problem w tym że nie mam kożystac z żadnego Schematics czy cos takiego ale hakbys mógł to prześlij plik poogladam go sobie :)
    No cóż nie wiem co się dzieje z tymi elekronikami czy naprawde nikt z całej elektrody nie potrafi wyznaczyc punktu pracy tranzystra ??

    CHYBA NA TO WYGLĄDA
  • #6 2172413
    Marian83
    Poziom 20  
    Posty: 360
    Pomógł: 50
    Ocena: 7
    W pliku wyjściowym znalazłem cos takiego:
    *Analysis directives:
    .DC LIN V_V1 0 8 0.01
    + TEMP LIST 10 25
    .PROBE V(alias(*)) I(alias(*)) W(alias(*)) D(alias(*)) NOISE(alias(*))
    .INC ".\Charakt BC107A-SCHEMATIC1.net"

    Dodano po 14 [minuty]:

    Mam foty książek co są w nich przykłady takich plików. Tylko ze duzo waża . Jak chcesz to napisz maila to Ci przesle.
REKLAMA