Kiedyś zabrałem się za zabawę z µC, ale niestety musiałem to przerwac z powodu braku czasu. Teraz kiedy chcę do tego powrócic to się trochę zamotałem. Mam ten scalak i mam też prosty "programator" tzn. kabelkami podłączyłem odpowiednie piny z µC z pinami wtyczki drukarki(MOSI-16, MISO-10, SCK-17, RST-14 i GND-25). Kable mają dł.ok 40cm. Podczas programowania musi byc podłączony kwarc (5,625) z kondensatorami i to wszystko do masy. Podłączone też jest zasilanie 5V. Pozostałe wyprowadzenia "wiszą" nieużywane w powietrzu.
Teraz moje pytania:
1. Czy wszystko robie dobrze??
2.Jakiego programu użyć (pod windows xp)??
3.Czy taki kwarc wystarczy?/
Przepraszam za zamieszanie, ale siedze nad tym już bardzo długo i nie mogę się połapać.
Teraz moje pytania:
1. Czy wszystko robie dobrze??
2.Jakiego programu użyć (pod windows xp)??
3.Czy taki kwarc wystarczy?/
Przepraszam za zamieszanie, ale siedze nad tym już bardzo długo i nie mogę się połapać.