Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zliczanie czasu jazdy kierowcy??

lysyarnold 07 Sty 2006 11:10 1028 4
  • #1 07 Sty 2006 11:10
    lysyarnold
    Poziom 12  

Zaczynam jako kierowca ciężarówki i boję się że na początku będę się motał z wyliczaniem ile czasu już jechałem ile jeszcze mam do przerwy itp.

Czy słyszeliście o jakimś programie na PC PADa lub komórę albo o całym urządzeniu które by mi takie możliwości dawało czyli potrafiło zaalarmować o przekoroczonym czasie pracy itp.

Dzięki wielkie i pozdrawiam

Łysy

0 4
  • #2 07 Sty 2006 20:49
    Janek Bień
    Poziom 17  

moge cos zaproponowac:
    urzadzenie to skrzyneczka w samochodzie podpieta do instalacji w srodku wbudowana komorka oraz odbiornik GPS . kazdy kierowca ma swoja osobista karte pamieci w ktorej zapisywany jest czas pracy data przejechany dystans itp .Potem moze sie z tego rozliczac. Urzadzenie posiada mozliwosc lokalizacji pojazdu poprez odbiornik GPS . wbudowany tel komorkowy moze odebrac rozkazy do uruchomienia lub zaplokowania pewnych urządzen . w przypadku kradziezy mozna szybko zlokalizowac samochod i unieruchomiuc silnik zdalnie ...

jesli jestes zainteresowany to prosze o kontakt

0
  • #3 08 Sty 2006 15:59
    lysyarnold
    Poziom 12  

Tym to pewnie powinien być zainteresowany mój przyszły pracodawca :)
    Mnie chodziło o coś co można przy bardzo niewielkich nakładach finansowych i sporej dozie zawzięcia wykonać prawie samemu.
    A tak ogólnie to nie wiem czy nie byłby to ciekawy temat dla osób zajmujących się wykonywaniem różnych gadżetów elektronicznych.
    Nieskomplikowany bo chodzi tylko o liczenie czasu ale timer przy zastosowaniu paru bardzo prostych zasad czyli że co ileś godzin musi być tyle i tyle przerwy i finał.

Pozdrawiam

Łysy

0
  • #4 08 Sty 2006 16:17
    Dogma
    Poziom 15  

W ostatnim EdW jest artykuł "Strażnik jazdy kierowcy" do osobówek, który zlicza do dwóch godzin- myślę ze dla twoich potrzeb wystarczyło by wydłużyć czas generatora (CD4060) - zasilanie 12V.

--------------
    Pozdrawiam

0
  • #5 07 Lut 2006 09:23
    lysyarnold
    Poziom 12  

Jeżeli ktośby miał ochotę zastanowić się poważnie na temat takiego urządzenia a jestem w 100% pewien że cieszyłoby się dużym powodzeniem (po rozmowach z zawodowcami) i oczywiście było by w przystępnej cenie np 100 zł to ja bardzo chętnie odpowiem na wszelkie pytania jakie powinno się ustawić czasy do zliczania.

Pozdrawiam

Łysy

0