a może ReactOS ?? w sumie nie linux ale ciekawy
system kompatybilnością zbliża sie do NT4 , wiec wymagania ma zblizone jak 95 . działa na sterownikach MS pisanych dla NT i działją na nim programy wspólpracujące z NT
system jest darmowy !!!
jesli idzie o prawdziwego linuxa to mandrake 6-8 mieści sie w takich wymaganiach
jak sie na coś zdecydujesz a nie znajdziesz wsieci to daj znać

mam spor akolekcje starszych i nowszych linuksów wszelkiej maści