Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EP 1050-problem z łożyskiem bebna

08 Sty 2006 21:41 705 4
  • Specjalista - kserokopiarki
    Witam.

Mam problem z kopiarką jak w temacie. Ponieważ rura bębna nie ma łożyska ślizgowego na jednej stronie /w tej części od tyłu kopiarki/. Z przodu jest natomiast z tyłu nie ma. Bęben można bez odkręcania wyciągnąć z modułu. Jak jest całość w maszynie to pracuję i co jakiś czas przerywa. W Pac Catalogu szukałem i nie ma na zdjęciu. :|
  • Poziom 25  
    STARY :!::idea:
    W tej kopiarce bęben światłocz. trzyma się we wkładzie tylko z jednej strony. Od tyłu (reer, po wjechaniu do kopiarki wkładu) trzyma się osiowo tylko na stalowej osi, która ustala położenie osiowe bębna w maszynie. :D
    Na tyle zespołu nie ma żadnego łożyska, po za plastikową tulejką która jest przytwierdzona trwale do dekielka bębna. To jest razem z bębnem trwale zwulkanizowane. Możesz wydłubać ze starego. (jak dasz radę)
    Z tym plastikiem można wyjąć bęben w wkładu bez rozbierania go. (delikatnie - listwa, koła zębate)
    Osi tylniej w bębnie, we wkładie - nie ma, jest w maszynie.
    Kolary i uszczelniacze - only...

W tym przypadku sprawdź:
    1. "listwę czyszczącą" - za mocno, źle skręcona
    2. "kolary dystansowe" - bęben drży
    3. wysokość szczotki developera - "Startera" - może szorować po powierzchni bębna i matowić go, stwarzając opór.
    UWAGA - taki objaw jest równierz częsty, przy przedozowaniu TONERU do wywoływaczki, lub zapchaniu spirali zesp.czyszczącego.
    Dzięki za odzew. Sprawdze co jest nie tak w tym zespole i napiszę ...
    Tak ma być.
    Co przerywa, skan kopii i pomyślimy.
    Co do przeskakiwanie jeśli się dobrze domyślam przeskakuje pasek napędu rolki synchronizującej/rejestracji lub blaszana listwa na dolnej elektrodzie jest za wysoko podniesiona lub przebija na ładującej.

machina
    Stracilem nerwy przy tej maszynie i nic. Miałem ja na stanie wiec temat nie byl tak pilny. Niedawno trafila mi sie podobna maszyna z uszkodzonym ukladem grzewczym, ale modul bebna byl sprawny wiec podmienilem i dziala!!!

Pozdrawiam wszystkich