logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Siemens C62 - białe tło po naciśnięciu czerwonej słuchawki, wymaga kabla COM

lui007 14 Sty 2006 11:57 1967 14
REKLAMA
  • #1 2178995
    lui007
    Poziom 12  
    Posty: 81
    Witam
    Mam siemensa c62 który bardzo dziwnie się zachowuje mianowicie po naciśnięci czerwonej słuchawki na wyświetlaczu pojawia się białe tło.Zaś gdy podłącze go pod ładowarke to się ładuje.Niedawno zrobiłem małą operacje podłączyłem kabel com z dodatkowym zasilaniem 12V i telefon ruszył i zakażdym razem aby go włączyć trzeba używać tego kabla.Co jest powodem takdziwnego zachowaniamojego telefonu.
  • REKLAMA
  • #2 2180504
    2meC.
    Poziom 15  
    Posty: 135
    Pomógł: 10
    Witam.

    Proponuje dobrze go wymyc. Penie gdzies jest zwarcie.

    Pozdrawiam
    2meC.
  • #3 2180870
    7328426
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Ocena: 1
    Jeśli posiadasz kabelek wgraj nowego softa
  • #4 2188246
    lui007
    Poziom 12  
    Posty: 81
    No ale tu pojawia się problem a mianowicie ma tylko kabel od :D c65/cx65
    Czy będzie pasował:?:
    i potrzebuje pliku repair GDFS bo nieposiadam :cry: takowaego a podobno jest potrzebny
  • REKLAMA
  • #5 2188721
    psine.pl

    Specjalista Serwis Elektroniki
    Posty: 2354
    Pomógł: 133
    Ocena: 328
    myć telefony to sie myje ale jak maja slady zalania inaczej jest to bezsensowne a nawet moze to byc szkodliwe dla telefonu.

    co do przewodu to jest to zwykly przewod RS232 z dolaczonym napieciem +12V w odpowiednie miejsce.... tu przydaje sie opcja SZUKAJ na Elektrodzie....


    caly program program tez znajdziesz na forum...
    a tak poza tym te telefonyu tak maja.. :-)

    Wgranie oprogramowania powinno mu pomoc!

    Pozdrawiam,

    Marek
    Konto firmowe:
    PSINE.PL
    ul.Karczówkowska 8A, KIELCE, 25-019 | Strona WWW: https://www.psine.pl
  • REKLAMA
  • #6 2191270
    lui007
    Poziom 12  
    Posty: 81
    A mam jeszcze jedną sprawe a mianowiie we falsher programer jest opcja beta repair GDFS lecz umnie nie występuje czy ktoś mugł by zamieścić potrzebne pliki aby ta opcja się pojawiała.
  • #8 2194293
    grzesiek33
    Poziom 31  
    Posty: 1056
    Pomógł: 183
    Ocena: 20
    7328426 napisał:
    Wgraj najlepiej SWUP'a.....będzie najlepiej...zlikwiduje błedy i wogóle:
    Tu masz opis :
    http://siemensiak.pl/artykuly,flashowanie,telefonu,swupem.html
    A tu poszukaj swupa:
    http://www.gajowy-download.prv.pl/


    Kolego tak na prawdę to C62 nie jest siemensem tylko jakimś tam ericssonem i żadnego swupa do tego nikt nie wypuścił.
  • REKLAMA
  • #9 2197128
    7328426
    Poziom 11  
    Posty: 44
    Ocena: 1
    grzesiek33 napisał:
    7328426 napisał:
    Wgraj najlepiej SWUP'a.....będzie najlepiej...zlikwiduje błedy i wogóle:
    Tu masz opis :
    http://siemensiak.pl/artykuly,flashowanie,telefonu,swupem.html
    A tu poszukaj swupa:
    http://www.gajowy-download.prv.pl/


    Kolego tak na prawdę to C62 nie jest siemensem tylko jakimś tam ericssonem i żadnego swupa do tego nikt nie wypuścił.


    No dziwne...a to co jest:
    http://download.allsiemens.com/flash/C62/26_Int_EMEA_SERVICE_PURPOSES_ONLY.ZIP
    http://download.allsiemens.com/flash/C62/28.ZIP

    W sumie nie Siemens, ale jednak:D
  • #10 2198120
    grzesiek33
    Poziom 31  
    Posty: 1056
    Pomógł: 183
    Ocena: 20
    7328426 napisał:
    grzesiek33 napisał:
    7328426 napisał:
    Wgraj najlepiej SWUP'a.....będzie najlepiej...zlikwiduje błedy i wogóle:
    Tu masz opis :
    http://siemensiak.pl/artykuly,flashowanie,telefonu,swupem.html
    A tu poszukaj swupa:
    http://www.gajowy-download.prv.pl/


    Kolego tak na prawdę to C62 nie jest siemensem tylko jakimś tam ericssonem i żadnego swupa do tego nikt nie wypuścił.


    No dziwne...a to co jest:
    http://download.allsiemens.com/flash/C62/26_Int_EMEA_SERVICE_PURPOSES_ONLY.ZIP
    http://download.allsiemens.com/flash/C62/28.ZIP

    W sumie nie Siemens, ale jednak:D



    Kolego już ci tłumaczę.....

    SWUP - czytaj: Siemens Windows Update Program, a po ściągnięciu tego co podałeś okaże się raptem że jest to najprawdopodobniej Microcell downoader i paczki z softem do tego :)

    Czyli jedno z drugim nie ma nic wspólego..... więc co ma twoja wypowiedź do linku "flashowanie telefonu swupem" ? Chyba lepiej skończ to przekomarzanie, nie po to tu jesteśmy.
  • #11 2203209
    lui007
    Poziom 12  
    Posty: 81
    Nowlaśnie zamiast kłucic :twisted: się mogli byście pomóc mi w naprawie :wink: fona:!::!:
  • #12 2265019
    kamixian
    Poziom 11  
    Posty: 7
    Dobra ja mambardzo podobny problem i u mnie jest tak że: się włącza telefon po naciśnięciu czerwonej słuchawki i pokazuje instert Card a jak wyłącze to by go włączyć musze wyjąć baterję i dopiero ruszy bo tak to nie da sie, a z kartą SIM włącze to po animacji i podaniu PIN pokazuje się białe tło i nic dalej.
    Co jest ?
    Pobrałem ten SWUP i chce to zrobić Programem Flash Programer v2.78 i tam prosi o reset phone a ja jak go włącze to wyłącze i by go włączyć musze wyjąć baterję i jak włoże baterję i włącze go znowu program na to nie reaguje czyli nie taki reset chce :( co teraz jak mam naprawić ?
  • #13 2266186
    grzesiek33
    Poziom 31  
    Posty: 1056
    Pomógł: 183
    Ocena: 20
    kamixian napisał:
    Dobra ja mambardzo podobny problem i u mnie jest tak że: się włącza telefon po naciśnięciu czerwonej słuchawki i pokazuje instert Card a jak wyłącze to by go włączyć musze wyjąć baterję i dopiero ruszy bo tak to nie da sie, a z kartą SIM włącze to po animacji i podaniu PIN pokazuje się białe tło i nic dalej.
    Co jest ?
    Pobrałem ten SWUP i chce to zrobić Programem Flash Programer v2.78 i tam prosi o reset phone a ja jak go włącze to wyłącze i by go włączyć musze wyjąć baterję i jak włoże baterję i włącze go znowu program na to nie reaguje czyli nie taki reset chce :( co teraz jak mam naprawić ?


    przy uruchomieniu programu telefon ma być wyłączony i kiedy prosi o restart należy krótko kliknąć czerwoną słuchawkę. Poza tym trzeba użyć do tego specjalnie spreparowanego kabelka z zewnętrznym zasilaniem.
  • #14 2373541
    lui007
    Poziom 12  
    Posty: 81
    Panowie nadal proszeo pomoc w tej sprawie
  • #15 2471184
    lui007
    Poziom 12  
    Posty: 81
    Czy znalazłby się śmiałek który podją by się naprawy mojego telefonu??
    oczywiście nie za darmo:D

Podsumowanie tematu

✨ Posiadacz telefonu Siemens C62 zgłasza problem z uruchomieniem urządzenia – po naciśnięciu czerwonej słuchawki wyświetlacz pokazuje białe tło, a telefon działa tylko po podłączeniu specjalnego kabla COM z zasilaniem 12V. Wskazano, że do naprawy może być potrzebne wgranie nowego oprogramowania (softu) za pomocą odpowiedniego kabla RS232 z zasilaniem zewnętrznym. Dyskusja porusza kwestie dostępności plików naprawczych GDFS oraz narzędzi do flashowania, takich jak Flash Programer i SWUP (Siemens Windows Update Program). Użytkownicy zwracają uwagę, że C62 jest modelem o specyficznej konstrukcji i wymaga specjalnego podejścia do resetu i programowania, w tym krótkiego naciśnięcia czerwonej słuchawki podczas restartu w trybie flashowania. Podkreślono, że mycie telefonu bez śladów zalania jest bezsensowne, a problem może wynikać z uszkodzenia sprzętowego lub softwarowego. Wskazano również na dostępność plików firmware na oficjalnych serwerach Siemens oraz na forach tematycznych. Autor prosił o pomoc w uzyskaniu plików i ewentualnej naprawie telefonu, również odpłatnej.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA