Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirlpool AWG 680. Jak wyciągnąć spaloną grzałkę?

mil0n1 14 Sty 2006 19:07 3833 21
  • #1 14 Sty 2006 19:07
    mil0n1
    Poziom 2  

Witam ślicznie mam małe pytanie. Padła mi grzałka w pralce i nie wiem za bardzo jak ja wygrzebać. Wyczytałem ze jest tam jakiś klin który ja blokuje. Więc odkręciłem nakrętkę i wcisnąłem śrubę do środka (troszkę wlazła ale nie schowała się całkowicie do środka) tylko ta grzałka nadal stawia opory i nie wiem czy mam ja szarpać czy może trzeba cos jeszcze zrobić. Będę wdzięczy za wszelkie informacje.

0 21
  • #2 14 Sty 2006 19:26
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 14 Sty 2006 20:13
    mil0n1
    Poziom 2  

Dziękuję pięknie za radę udało się :)
    Tylko teraz mam problem gdzie taką grzałkę dostać w Warszawie, albo może przez internet. Nie wie ktoś ile taka grzałka może kosztować orientacyjnie i gdzie jej szukać?

0
  • #5 15 Sty 2006 13:41
    mpiwo
    Poziom 14  

Zabierz do sklepu starą grzałkę to zawsze coś dopasują.

0
  • #6 15 Sty 2006 14:03
    mil0n1
    Poziom 2  

Dziękuję pięknie za pomoc będę poszukiwać.
    ---
    Pralka śmiga jak szalona:)
    Grzałkę udało się kupić (oryginalną) za całe 29.90 na globusowej w warszawie.
    Dziękuje wszystkim pięknie za pomocom.

0
  • #7 01 Lis 2006 10:09
    krzys-iek
    Poziom 20  

Hej, mam IDENTYCZNY problem, jak zabrac sie za rozkrecenie tego i co odkrecac (Z tylu, dolu...?) by sie dostac do tej grzalki :). Tez mi nie grzeje wody wiec pewnie to to... dzieki

0
  • #8 01 Lis 2006 10:23
    staszekf
    Poziom 32  

Odkręć prawy bok i wszystko będzie jasne.

0
  • #9 01 Lis 2006 10:41
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 01 Lis 2006 11:26
    krzys-iek
    Poziom 20  

Witam Panowie

Dokladnie tak rozkecilem (dzieki) i juz mam widok, odlaczylem przewody od grzalki i sa 27 omy na niej, wiec pewnie sprawana...

Teraz co z tym fantem? Dobierac sie do programatora (co rozkrecic by nie rozkrecac za duzo i po omacku). Dorwe programator i co do kosza i po nowy lece, to sie da naprawic? Moze zwykle 2 blaszki sie spiekly czy cos...

Pralka jak w temacie oczywiscie :)

0
  • #11 01 Lis 2006 11:35
    zayzayer
    Specjalista AGD

krzys-iek napisał:
    Teraz co z tym fantem?

Sprawdzić 3 termostaty co są obok grzałki.

0
  • #12 01 Lis 2006 11:59
    krzys-iek
    Poziom 20  

Są tam trzy puszeczki 772,773,774. Kazda ma opor zblizony do zwarcia. Do grzalki idzie jeszcze jeden przewod ale idzie za baben, na jego dno i znika. Gdzie idzie tego nie wiem bo musialbym jakos odkrecic tylna scianke pralki a nie bardzo tego widze.

Co proponujecie teraz robic? Moze zle testowalem te termostaty ale na logike maja wylaczyc prad jak dobra temepratura bedzie a sa zwarte :)

Moze nie dochodzi prad od tego miejsca pod bebnem a nie wiem co tam jest, mam schemat (skan) z elektrody pralki ale nie bardzo rozumiem piktogramiki niektore, nie ma legendy (nie jestem humanista ale akurat tych nie znam).

dziekuje, w swieta ma czlowiek czas no ale pralka jest "zmarla" wiec chce ja ozywic :)

0
  • #13 01 Lis 2006 12:07
    zayzayer
    Specjalista AGD

Tam jest ogranicznik temp. Może być wybity.

0
  • #14 01 Lis 2006 12:11
    krzys-iek
    Poziom 20  

To ta czesc oznaczona na schemacie TL (wlacznik z takim impulsem cyfrowym)?

Jak sie proponujesz do tego dostac, wkladam tam lape i czuje ze konektorek jest do czegos przylaczony, jest tam jakas oslona anty byrgowa tez (elastyczna podkladka taka duza) ale nic do wcisniecia nie czuje, jeszcze ide obadac.

Update: wlozylem lusterko i czuje oraz widze ten element, jest guziczek ale nie da sie go wcisnac, nie jest wybity. Moze sprawdzic czy ma przejscie? Pewnie ma... wszystkie drogi prowadza teraz do programatora na gorze? Jak sie dobrac by nie polamac plastikow, z tylu sa zatrzaski, pokretla na chama w gore ciagnac?

Trudno mi teraz rozkrecic cos dalej, lewa osloan i tyl to jedna czesc, nie bedzie tak latwo jak z panelem prawym :(

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic141824.html#202625 Tu jest schemat mojej pralki.

Chyba cos zle rozumiem, gdyby to byl ten element TL (prawy dolny rog schematu po odpowiednim odwroceniu) to by silnik nie dzialal a dziala, pralka pierze ale musze nalewac ciepla wode z garnka...

0
  • #15 01 Lis 2006 12:21
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 01 Lis 2006 12:24
    krzys-iek
    Poziom 20  

Zobaczcie prosze wytluszczone u gory, zmienilem opis. Nie moge go wcisnac, nie idzie nic, nie wyglada na wybity. Jeszcze zmierzylem przejscie miedzy prawym zaciskiem grzalki (jak na zdjeciu u gory tego watku) i przewodem powracjacym z tego zabezpieczenia i jest przejscie... cos z programatorem wiec co robic dalej i jak dobrze zdjac oslone programatora, pokretla w gore na sile?

0
  • #17 01 Lis 2006 12:36
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 01 Lis 2006 12:52
    krzys-iek
    Poziom 20  

szypek72 napisał:
    Z tyłu u góry pralki są dwa zaczepy i od środka u góry też dwa.Trzeba podważyć i dopiero do góry.Schodzi cała maskownica.

OK, zdemontowane. Jak na fotce. Czyli programator padl...? Przewody od grzalki i termostatow ida na pokreto temepratury no i do programatora.

Cos dalej moge zrobic czy szukac programatora nowego, jakie ma oznaczenie?

Chyba zaczala dzialac pi.. jedna, nic nie ruszalem, kilka konektorow wyjalem, wlozylem... eh dziwna sprawa :) zobaczymy jak dalej pojdzie...

dziekiuje wszytkim

1
  • #19 17 Lip 2016 19:38
    ekmir
    Poziom 24  

Bleble napisał:
    możesz jeszcze w środku bębna wyjąć plastikowy mieszacz po przeciwnej stronie otwarcia bębna i będziesz widział grzałkę w środku
    śrubokrętem usuń kamień na grzałce to łatwiej wyjdzie

W jaki sposób można zdemontować te plastikowe mieszacze (progi) w bębnie pralki Whirpool AWG 681 ?

0
  • #20 20 Lip 2016 00:49
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

Przekręć bębnem i zobaczysz.

0
  • #21 20 Lip 2016 21:09
    ekmir
    Poziom 24  

Odkręciłem nakrętkę (nie do końca) i wcisnąłem śrubę do środka (troszkę się wsunęła ale nie schowała się całkowicie do środka). Niestety grzałki nie mogę wyciągnąć.
    Tych plastikowych progów/mieszaczy też nie udało się zdemontować.

Dodano po 23 [minuty]:

Udało mi się zdemontować ten próg/mieszalnik pralki.
    Po zamknięciu bębna i przekręceniu go tak aby próg/mieszalnik był widoczny od drugiej strony należało wcisnąć plastikową blokadę i przesunąć go, a sam wypadł.

Grzałka niestety jest mocno zakamieniona i nie chce wyjść.

Dodano po 31 [minuty]:

Roztwór gorącej wody z octem i podważenie przyniosły pożądany efekt :)
    Grzałka została wyciągnięta :)

Teraz tylko wyczyścić miejsce montażu nowej grzałki, zakup i ponowny montaż :)

0
  • #22 27 Lip 2016 19:18
    ekmir
    Poziom 24  

Nowa grzałka została zakupiona i zamontowana.

Kiedy ta pralka podgrzewa wodę.
    Włączyłem, krótki program. Woda została pobrana i pralka pierze ale po chwilowym wyłączeniu i sprawdzeniu temperatury - woda nie jest gorąca :(

Dodano po 36 [minuty]:

Grzałka grzeje, wygląda na to, że jest wszystko OK

0