logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ford 2004. Układ opisany jako 70010FB. Jaki to stabilizator?

Mariusz Z. 20 Sty 2006 20:23 2132 4
REKLAMA
  • #1 2200760
    Mariusz Z.
    Poziom 19  
    Posty: 446
    Pomógł: 16
    Ocena: 79
    Witam! W tym radiu stoi 3 nóżkowy układ IC 001 w gałęzi zasilającej. Jest to układ f-my ST opisany 70010FB. Wygląda to na stabilizator tylko pytanie jaki? Radio było podłączone odwrotnie do zasilania i teraz jest taki efekt, że po włączeniu nie ma nic. Nie mam schematu i nie ma w bazie elementów tego układu dlatego proszę o pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 2200821
    SlaweK
    Poziom 43  
    Posty: 11964
    Pomógł: 917
    Ocena: 913
    Nieżle pomieszany jest ten układ zasilanie w Fordzie. To powinen być LM7810. Ale we niektórych bywa to tranzystor tyle że wtedy ma onaczenie na płycie Q603 bodaj.
    Jest schemat do niektórych wersji tego radia, wystarczy poszukać ale czy akurat do tej to nie wiem bo 2004 to ogólne oznaczenie i niewiele mówi o faktycznym modelu.


    SławeK
  • REKLAMA
  • #3 2201711
    TYTUS...
    Poziom 32  
    Posty: 1770
    Pomógł: 175
    Ocena: 144
    Jeśli na jedną z nóżek przychodzi 12V a środek to masa to napewno stabilizator o jakim pisze Sławek. Z moich notatek napewno jest to stabilizator 10V
  • REKLAMA
  • #4 2204112
    wroona
    Poziom 23  
    Posty: 873
    Pomógł: 31
    Ocena: 64
    zanim go wymienisz sprawdz czy nie upaliła sie od niego masa. Nagminy efekt odwrotnego podłaczenia w tych radyjkach.
  • #5 2204617
    Mariusz Z.
    Poziom 19  
    Posty: 446
    Pomógł: 16
    Ocena: 79
    Upalone były ścieżki przy wyłączniku zasilania. Stabilizator okazał się dobry. To rzeczywiście stabilizator 10V. Grajek gada!
REKLAMA