Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania schemat elektryki[szukam]

grzechu40 13 Jul 2010 15:35 120204 102
Texa Poland
    marcinmcm
    Level 10  
    witam mam problem ze scania hiab HDS 185k mianowicie wszystko mi działa dobrze tylko nie włącza mi HDS na górze i nie wiem co może być przyczyną byłem u elektryków w pks chełm ale nic nie wiedzieli bardzo proszę o szybką odpowiedź
  • Texa Poland
    sebastiann
    Level 11  
    witam poszukuje schematu podłączenia retardera ciągle wyskakuje błąd za wysokie ciśnienie oleju a żadnego czujnika nie widzę
    MAN Electronics
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam retarder nie posiada kontrolki ciśnienia oleju posiada 2 czujniki temperatury płynu chłodzącego podaj kod usterki z retardera.
  • Texa Poland
    sebastiann
    Level 11  
    błędu na desce nie ma tak podaje texa a czujnik temperatury cieczy mam tylko z prawej strony na przewodzie

Dodano po 2 [minuty]:

a tacho chodzi a prędkościomierz nie czasami pokazuje prędkość
    swirk
    Level 17  
    faktycznie moja wina. w nowym ret. jest cz. temp. oleju a nie cisnienia.. przepraszam ze blad, kazdemu czasami cos sie pomyli ;)
    jannaszek
    Level 39  
    swirk wrote:
    czujnik na retarderze jest..za slabo patrzyles ;) ..inaczej nie wyrzucalby Ci takiego bledu texa... ktora zreszta troche lipa jest.. nie masz czasami za duzo oleju?

No z całą stanowczością nie ma czujnika ciśnienia oleju w retarderze.
    Owszem są temp. wody chłodzacej jak napisał serwisantscani1 :sm9:
    I te czujniki nie mogą miec różnicy w wartościach.
    MAN Electronics
    jannaszek wrote:
    swirk wrote:
    czujnik na retarderze jest..za slabo patrzyles ;) ..inaczej nie wyrzucalby Ci takiego bledu texa... ktora zreszta troche lipa jest.. nie masz czasami za duzo oleju?

No z całą stanowczością nie ma czujnika ciśnienia oleju w retarderze.
    Owszem są temp. wody chłodzacej jak napisał serwisantscani1 :sm9:
    I te czujniki nie mogą miec różnicy w wartościach.

Witam po pierwsze Texa nie jest "lipą" sam na niej działam czasem ma błędne tłumaczenie ale i tak jak na uniwersalne wielo markowe urządzenie spośród takich jak Tester Tech TRUCK Magneti Marelli (produkuje go Texa dla Magneti Marelli) oraz JalTest to i tak jest najlepiej zbudowana i funkcjonalna (choć to wszystko powiedział bym jedno pod względem technicznym diagnostyki)
    wracając do tematu żeby nie było że ja oraz "jannaszek" głosimy brednie dodaje foto z umiejscowieniem "CZUJNIKÓW TEMPERATURY" i tak jak napisał "jannaszek" czujniki nie mogą mieć różnicy bo wyświetli błąd i przestanie działać gdy róznica bedzie wieksza pomiedzy nimi o 10 ° C.
    Scania schemat elektryki[szukam]
    swirk
    Level 17  
    faktycznie moja wina. w nowym ret. jest cz. temp. oleju a nie cisnienia.. przepraszam ze blad, kazdemu czasami cos sie pomyli ;)
    boss130
    Level 18  
    Quote:
    czujnik cisnienie oleju jest!!!!!!

I tu kolega ma trochę racji , ponieważ taki istnieje w nowych retarderach . Piszę "trochę" , bo nie jest on pod chłodnicą oleju , tylko w zupełnie innym miejscu .

W załączniku rysunki ze wspominanym czujnikiem , plik "retarder" zawiera czujnik , tyle , że TEMPERATURY OLEJU umiejscowiony tuż pod chłodnicą oleju (element 32).
    MAN Electronics
    sebastiann wrote:
    witam poszukuje schematu podłączenia retardera ciągle wyskakuje błąd za wysokie ciśnienie oleju a żadnego czujnika nie widzę

Od tego zaczął się nurtujący wątek, kol. "sebastiann" pisał o "czujniku CIŚNIENIA natomiast kol. "swirk" uporczywie przedstawia że taki czujnik jest pod chłodnica.. prawda jest taka że tak jak pisze kol "boss130" :sm9: jest tam czujnik ale Temperatury na rysunku kol."boss130" jest to element o oznaczeniu 32... Temperature Sensor" i zarówno ja jak i kol. "jannaszek" :sm9: pisaliśmy że czujnika ciśnienia w tym miejscu nie ma bo o to był spór.
    Natomiast kol. "swirk" zanim zaczniesz pisać w następnych postach jakieś swoje pewniki najpierw upewnij się jaki czujnik, gdzie i do czego jest !!!
    kol. "sebastiann" nie podałes nam dokładnej informacji jaki model tej scani oraz retardera stad też wyszły niepotrzebne komplikacje.
    jannaszek
    Level 39  
    Na rzecz tego czujnika, zrezygnowano z drugiego czujnika na odprowadzeniu wody z wymiennika.W scaniach z 2006 r. już to jest.
    rif999
    Level 2  
    witam, poszukuje schemat sterownika ogrzewania postojowego(żaba). Chyba że ktoś zna przyczynę dlaczego grzeje cały czas na max?
    skutpol
    Level 9  
    Pozdrawiam
    mam pytanie czy ktoś ma w/w opisy schematów po polsku

Dodano po 46 [sekundy]:

Pozdrawiam
    mam pytanie czy ktoś ma w/w opisy schematów po polsku
    wilu2
    Level 12  
    Rzelazny wrote:
    Jestem bylym pracownikiem SCANIA, z Södertälje-Szwecja,i mam mozliwosc dojscia do danych ktore wy szukacie.Jaki model silnika?I ciagnika?

Jeżeli posiadasz dojście do opisów, schematów oraz kodów serwisowych, to podziel się w tym temacie z nami, bo tak na e-mail to musiałby każdy pisać że coś potrzebuje a tak to co będzie chciał to sobie pobierze.
    Ja sam potrzebuje do:
    Euro 3 <- wszystko co mógłbyś przekazać
    Euro 4 <- do tego typu w sumie to na forum jest dużo ale porozrzucane.
    Euro 5 <- wszystko co mógłbyś przekazać

P.S. nie obraź się że tak napisałem ale pomyślałem że to dobry pomysł, jeżeli Cię uraziłem tym postem to z góry przepraszam

Pozdrawiam.
    TczewTomek
    Level 10  
    Witam , potrzebuję schemat biegów do skrzyni GRS 920R ... oraz informację czym owa skrzynia różni się od GRS 900 . Czy ewentualnie części z jednej będą pasowały do drugiej .
    mateuszek19999
    Level 1  
    Mam problem ze skanią 124L po wyłączeniu kluczyka kontrolki ciśnienia oleju i powietrza nadal się świecą światłem o mniejszym natężeniu. Jak jest podłączony amperomierz na desce rozdzielczej po 2-krotnej wymianie amperomierza uległy spaleniu PROSZE O POMOC BARDZO PILNE :)
    jannaszek
    Level 39  
    Jak dla mnie, to stacyjka nie rozŁäcza, lub faktycznie namieszaŁeS cos.
    ragap1
    Level 1  
    Mam problen z scanią 124 hpi czasami a przewżnie w mieście zapala mi się edc byłem w scani serwisie wymieniłem pompę paliwa smok sprawdziłem co zalecała scania a i tak czasami edc się zapala.
    Ma ktoś pomysł co może być ?
    wrMarcin
    Level 11  
    Witam, potrzebuje do scanii 113H schemat instalacji elektrycznej wraz z opisami czujników i na tym by mi najbardziej zależało. proszę o pomoc....
    ducati23
    Level 1  
    Witam. Jest jeszcze tu ktoś biegły w instalacji scani124
    jannaszek
    Level 39  
    Nie pytaj, kto tu jest, tylko podaj problem, zawsze się ktoś znajdzie.
    maro pl
    Level 11  
    witam wszystkich potrzebuje schemat podłączenia komputera (wskazującego zużycie paliwa i prace turbiny) + kostka FMS scania 164
    KrzychoB
    Level 16  
    Witam
    Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej do scanii 94D 1999r. Po podłączeniu urządzenia rozruchowego popalili co się dało. Auto już jeździ ale nie ma jeszcze świateł cofania. Jest tam jakaś modyfikacja w kablach z kamerą cofania.
    Z góry dziękuję za schemat.
    techmax
    Level 11  
    Witam
    Poratuje ktoś schematami do scanii 124 420 ?
    Przepyrałem wszystko i nie mogę namierzyć :cry: a problem mam bo po właczeniu zapłonu kontrolka od ładowania świeci słabiej od innych i fura nie chce odpalać oraz zapalają się światła .
    Jak jest OK to po właczeniu zapłonu światła nie właczają się , kontrolka ładowania świeci normalnie i silnik odpala .... chyba gdzies mam zwarcie albo zanikajacą którąś masę ale bez schematu musiałbym pruć wszystko co jest bez sensu :|

[EDIT] : poradziłem sobie , furmanka pali .
    Potrzebuję jeszcze schematów do układu blokady dyferencjałów , R124 420 6x2 wywrotka . Jeżeli ktoś posiada to prosiłbym bardzo , może być na priv lub techmax2[malpa]wp.pl . jeżeli trzeba bedzie zapłacić to również proszę o info. sprawa dośc pilna.
    zasadam
    Level 10  
    witam,

poszukuje schematu do licznika Scania R420 2007rok.

pozdrawiam
    own111
    Level 2  
    Witam potrzebuje schemat całej elektryki w Scania R w tir prosze o szybko pomoc lub odpowiedz
    paroofka
    Level 2  
    Witam!
    Poszukuję schematu szyb elektrycznych do SCANIA P340 [ADR] (2007 rok), mam korbki w drzwiach i chcę przerobić na elektryczne bo wiązki do drzwi są.
    Jeżeli ktoś posiada to bardzo proszę na maila: hotyou(malpa)poczta.onet.pl
    marcinmacek1
    Level 10  
    Witam. Również potrzebuję schemat do szyb elektrycznych ( do Scani r380 ), ponieważ tak, jak paroofka chcę przerobić korbki na automat. Może ktoś zamieścić takowy. Pozdrawiam
    motyl231
    Level 1  
    Witam, mam pytanie założyłem skrzynie biegów z połówkami a miałem tylko niską i wysoką skrzynie wcześniej, wiec potrzebował bym schemat jak podłączyć połówki.
    josemitensam
    Level 1  
    Wszelkie info na temat scania. Tylko sms nr tel 881 074 491