Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PEUGEOT 306 - PILOT I CZUJNIK NA PODCZERWIEŃ nie działa

23 Sty 2006 20:20 4687 9
  • Poziom 10  
    Witam mam peugeota 306 95' mam pod sufitem czujnik na podczerwień oraz oryginalny pilot do niego (pilot oraz czujnik mają takie same nadrukowane na karteczce numery tzn ze pasuja do siebie) który niby wysyla sygnal (włącza się czerwona dioda) ale nie dochodzi do czujnika. Gdzie jest problem? co jest nie tak? byłem u elektronika i tyle mi sprawdził, że wszystko działa - jak coś tam zwarł przy czujniku to c.zamek się zamknął, więc wiem że układ jest OK ale co zrobić z pilotem albo może czujnikiem? jak to sprawdzić gdzie diabeł siedzi??? PROSZĘ O POMOC jestem laikiem!!! PEWNIE SIĘ NIEŹLE ZAŚMIEJECIE ALE MOŻE COŚ W TYM BYĆ! mam takie dziwne kino domowe, które reaguje na wsztstkie urządzenia na podczerwień (wszystkie piloty od tv, dvd, wieży itd. - tzn. miga, reaguje dioda kontrolna kina domowego znaczy działają piloty) ale kiedy przybliżam pilota od samochodu nie miga ani nie daje zadnego znaku (czyli jakby kino domowe :) nie wykrywał sygnału) Czy to ma jakiś związek, na podstawie tego można powiedzieć że to pilot nawalił?:?:?

Moderowany przez Sady:

Nie piszemy temat i postów z Caps Lock'iem.
    Po co tyle ozdobników.

• Poziom 18  
    w sumie jak sterowanie nie dziala i masz taki tester ze wylapuje wszystkie piloty a tego akurat nie widzi to mozna wnioskowac ze pilot jest uszkodzony. Jesli dioda w pilocie miga a nie nadaje to rozbierz ten pilot i szukaj w okolicy diody podczerwieni - moze sama dioda padla, moze byc tam tranzystor sterujacy nia i cos w jego obwodzie a moze byc np. zimny lut co czasami sie zdarza.
  • Poziom 17  
    Pilota możesz sprawdzić za pomocą aparatu cyfrowego z monitorkiem lub kamerki internetowej . Być może Twoje kino domowe nie reaguje na ten nadajnik.
  • Poziom 17  
    Zastosuj sie do rad kolegow z postow powyzej. Sprawdz pilot na sucho jakimkolwiek aparatem cyfrowym, lub kamera (aparat w telefonie tez moze byc) bo kino na wszystkie piloty niekoniecznie bedzie dzialalo na pilot z auta. Jesli dioda IR swieci to raczej pilot "wylecial" i bedzie trzeba ponownie go wprogramowac. Jesli nie swieci- rozbierz pilot i mierz po kolei zaczynajac od diody. Nie zapomnij o zimnych lutach! Powodzenia.
  • Poziom 10  
    Dzięki wielkie za radę - ale nie bardzo rozumię jak mam sprawdzić przez aparat cyfrowy (akutrat mam) prosze o szersze wytlumaczenie. Acha zamiescilem na www.test55.republika.pl fotki jak to wszystko wyglada

Dodano po 6 [minuty]:

Dobra! juz skapowalem o co chodzi z tym aparatem i stwierdzam ze pilot nie dziala! co teraz mam zrobic?? czyli moge podejrzewac ze czujnik jest ok ale pilot padl - to co teraz akcja zimne luty? jak to zrobic zebym nic nie spalil. Od czego mam zaczac? ALe jestem pod wrazeniem tego aparatu hehehe wielkie dzieki jeszcze raz ;-)
  • Poziom 17  
    Lepiej kupić nowy odbiornik i pilot na Allegro bedzie szybciej, a koszt ok 60 zł. Dostaniesz dwa piloty odbiornik i instukcję podłaczenia . Tylko dowiedz się jakie masz sterowanie - masą czy plusem. Ale chyba masą. We wtyczce od odbiornika powinny byc 4 wyprowadzenia - skrajne to jest zasilanie 12v ( plus i minus) a dwa srodkowe to sterowanie zamkiem ( otwieranie i zamykanie). Wybadaj czy otwiera i zamyka poprzez podanie masy na te środkowe styki we wtyczce ? Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Widze ze sa dwa tranzystory sterujace:
    1 do diody swiecacej
    2 do diody podczerwieni
    moze zrób tak - wez do reki diode swiecaca na czerwono i dotknij koncowkami do tej podczerwieni. jak bedzie blyskac to znaczy ze pilot Ok a padla dioda podczerwieni, jak nie bedzie blyskac to diode dotknij odwrotnie. Jak nic z tego nie wyjdzie to znaczy ze padl tranzystor sterujacy dioda podczerwieni i trzeba go wymienic (ten malutki czarny z trzema koncowkami co od niego ida sciezki do leda podczerwieni).

Dodano po 5 [minuty]:

Zagalopowalem sie - mogl pasc jeszcze rezystor ktory jest miedzy tranzystorem i dioda led no i najbardziej prozaiczny problem to taki ze ktoras zciezka ma przerwe albo ktoras nozka z elementow o ktorych mowilem nie styka - wez miernik i to porzadnie pomierz. Czy sa przejscia pomiedzy elementami a jesli sa to zmierz rezystor i tranzystor - uszkodzenie jest w tym obwodzie.
  • Poziom 10  
    Dzięki wielkie za rady - ile tu sie rzeczy mozna dowiedziec :) juz sie skontaktowalem z "andrzejluczuk" i z nim razem (on mnie "laika" prowadzil) ze padla dioda ale i pewnie tranzystor no i pozostalo pomierzyc wszystko (wezme kolege do pomocy z miernikiem) i razem z "andrzejluczuk" cos pokombinujemy... mam nadzieje ze nie bede musial kupowac calego zestawu na allegro (czujnik + pilot) bo to koszt okolo 120 zl juz sie pytalem na allegro. za ta cene mam przeciez niezly alarm radiowy. Ale ja sie nie poddam - hehehe "laik" bedzie twardy chyba ze to bedzie odbiornik bo jest troszke cos tam uszczerbione ale narazie pozostaje temat pilota. pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam ponownie! Więc sprawę z pilotem przedstawiam następująco... pilot działa i czujnik też ale... tylko z odległości max 15 - 20 cm - muszę siedzieć w środku samochodu więc hmmmm jakby to powiedzieć "do luftu". Okazało się że pilot nie działał - dioda i jakieś tam inne sprawy (nie wiem nie znam się za bardzo podobno tranzystory były ok, sprawdzął to taki znajomy i cos tam zrobil ze dziala), jest teraz pilot dzialajacy, ta dioda ktora jest wymieniona znajomy mowi ze moze miec inny zakres czestotliwosci i tylko z bliska dziala - ale ja nie wiem na jaka zmienic o jakich zakresach albo to jest juz sprawa z odbiornikiem.
    w kazdym badz razie baterie w pilocie sa dobre, mocne, wiec nie mam pomyslu co dalej, prosze o pomoc co by tu jeszcze...
  • Poziom 10  
    Przeczytałem wasze porady i sprawdziłem aparatem i u mnie padła dioda wymieniłem od starego pilota od tunera satelitarnego działa ok gdy dobrze przymierzyć działa z odległości ok 3 metry mam na myśli odległość od czujnika