Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odblokowanie biosu laptopa Compaq Armada E500

07 Maj 2003 01:08 5506 4
  • Poziom 2  
    Witam, mam wielką prośbę, pisało się już kiedyś coś na forum o odblokowaniu biosu, ale o innym modelu i wątek się urwał dlatego piszę. Mam Armade E500, zahaslowany dostep calkowicie, co zrobic? Rozebralem laptopa, nie wiem, który to biom ,bo niczym sie nie wyróżnia, żadnych opisów, wyjęcie jednej baterii pod klawiaturą nic nie dało, jest jeszcze jakaś gdzieś indziej? Nie ma żadnych zworek, nie potrafię wyczuć, która kość to bios, nic nie siedzi w podstawce. Proszę o pomoc, bo szkoda komputera, fajny jest, pozdrawiam Michał.Może jakieś hasła?
  • Poziom 42  
    W modelach 300 i 700 podobno pomaga wyjęcia na 10 min układu RTC (po odłączeniu zasilania i wyjęcia akumulatora)
  • Poziom 22  
    Podobny problem miałem w Armadzie 4160T, hasło jest zapisane w pamięci I2C, bodajże 24C16. Na czas startu odlutowałem nogę SDA od pamięci i o dziwo komputer wyrzucił parę błędów ale ruszył. Potem program do zmiany hasła pod windą (ściągnąłem ze stronu COMPAQa).
    Jedyny problem to przygięcie nogi przy włączonym kompie (żeby nowe hasło zapisać).
  • Poziom 12  
    A moze by tak poprostu poszukac serwisowki :) Pozdrawiam oto sposob

2.2 Clearing Passwords
    1. Turn off the computer.
    2. Disconnect the AC Adapter.
    3. Remove all battery packs.
    4. Remove the switch cover (refer to Chapter 5, Section 5.8).
    5. Disconnect the Real Time Clock (RTC) battery (Section 5.9).
    6. Wait five minutes.
    7. Reconnect the RTC battery.
    8. Replace the switch cover.
    9. Reconnect the AC Adapter. Do not reinstall any battery packs yet.
    10. Turn on the computer.
    NOTE: Remember to set the date and time the next time the computer is
    turned on.
  • Poziom 11  
    Wyjecie baterii nic niepomoze

Trzeba rozebrac komputer i na plycie glownej pod touchpad znajduje się pamiec 24c02
    wystarczy ja wyczyscic FFFFFF
    i komputer jest bez zadnego hasla oraz bez numeru seryjnego