12 V 6Ah oznacza to że akumulator ma 6 amperogodzin pojemności.Inaczej mówiąc możesz pobierać prad I=0.6A przez 10 godzin lub I=1.2A przez 5 godzin itd.Jest to podejście teoretyczne gdyż w praktyce bierzemy pod uwagę 10 godzinny prąd rozładowania.Pomijamy tu sprawność.To znaczy że dla 12V 6Ah prawidłowym max obciążeniem jest prad I=0.6A przez 10 godz.Jest wiele typów akumulatorów (kwasowe , zasadowe , żelowe) i niektóre typy można obciążac troche mocniej.Ale jezeli zastosujesz powyższe założenie nie powinieneś uszkodzić akumulatora.Oczywiście nie można rozładować aku do zera.Jeżeli napięcie spadnie poniżej 12.6 V (dla kwasowego) to należy akumulator podłączyć do ładowania i tu też najlepszy jest prąd ładowania (dla twojego aku) I=0.6A.
Pozdrawiam