Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna - komunikaty głosowe

27 Sty 2006 20:03 8674 5
  • Poziom 11  
    Mam Lagune z 1996r. Autko ma komputer z synteza mowy. Od jakiegos czasu komputer informuje mnie o jakimś blędzie światła. Mówi "sidelight forty" lub coś w tym stylu. O jakie boczne światło mu chodzi? 40? A może mówi coś innego, tylko źle go rozumiem :-) ?? Uszkodzona była żarówka od długich, wymieniłem ją, ale komputer nadal gada. Może ktos z Was wie, o jakie śwoatło chodzi? A może ma ktos spisane komunikaty? Prosze o pomoc.

Jeszcze jedno. Wraz z komunikatem zapala sie SERV. Komunikat pojawia sie po włączeniu świateł.
  • Poziom 10  
    Przy zapaleniu jakich swiateł pojawia sie serw i gada ??
    Pozycje/mijania/drogowe/tylne przeciwmgielne/halogeny ??
    Czy sprawdziłeś wszystkie możliwe swiatła ?? ( razem z kierunkami i wstecznym ogolnie wszyskie możliwe swiatła zewnetrzne ) ??

Może poprostu jeszcze cos ci nie swieci.
  • Poziom 13  
    Cześć, moduł diagnozuje tylko światła pozycyjne. Spradź czy wszystkie żarówki są 5W. Sprawdź światła do okoła i nie zapomnij o tablicy rejestrcyjnej:-)
  • Poziom 29  
    wystarczy że włożysz żarówkę o iinej mocy niż właściwa i zacznie gadać.
  • Poziom 26  
    Miałem lagunę z ta gadaczką.
    Tak jak pisali poprzednicy, musisz zwrócić uwagę przy jakich włączonych swiatłach pojawia ci się ten komunikatat i zapala serw.
    Wtedy musisz sprawdzić wszystkie żarówki i eksperymentalnie dojdzisz po wymianie której przestanie gadać, bo nieraz jest tak, że przy jednej 5 W, czy 21 W, gada, a przy innej tej samej mocy nie.
    Pozdr.
  • Poziom 11  
    dziękuje za informacje. Nie działa tylne światło przeciwmgielne (kontrokla i bezpiecznik sa ok). Ma ktoś Was moze spis wszystkich żarówek? Jakie powinny byc i gdzie? Z komunikatu rozumiem, ze chodzi o światło boczne, 40? Gdzie tam jest jakias zarówka 40W?

JUŻ JEST OK :-) CHODZIŁE O TYLKNA ŻARÓWKE P21/5W. WYSTARCZYŁO JĄ WYJAC I PONOWNIE WŁOŻYĆ :-). PEWNIE NIEDOKŁADNIE KONTAKTOWAŁO COŚ. DZIEKUJE ZA POMOC :-)