Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak rozdzielić sygnał i wybrać dowolny program na 3 TV ???

29 Sty 2006 14:16 2412 7
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich.

Na pozczątku dodam, że przejrzałem sporo postów i nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
    Mianiowicie chciałbym w jakiś sposób rozdzielić sygnał z anteny satelitarnej na 3 telewizory, ale TAK ŻEBY NA KAŻDYM MOŻNA BYŁO WYBRAĆ DOWOLNY PROGRAM niezależnie co będzie oglądane na pozostałych.
    I teraz moje pytanie brzmi: w jaki sposób można by to zrealizować? Nie wykluczam użycia do tego komputera. Domyślam się ,że możliwości jest sporo ale chciałbym to zrobić za jakieś rozsądne pieniądze.

Z góry dziękuje za każdą pomoc.
    Pozdr.
  • Poziom 32  
    jedyna możliwość to konwerter quatro/z 4 wyjściami/
    i 3 tunery przy każdym telewizorze
  • Poziom 28  
    azibik napisał:
    jedyna możliwość to konwerter quatro/z 4 wyjściami/
    i 3 tunery przy każdym telewizorze

chyba raczej Quad a nie Quatro!!

z kanalow kodowanych nie zobaczyc pakietu c+ ani cyfrowego polsatu,
    chyba ze uzyjez splitera + karta c+, i wtedy karte rozdzielisz na 3 dekodery,
    jest jeszcze sharing, czyli kazdy dekoder musisz podlaczyc do portu COM komputera, (potrzeba 3 porty) do tego musisz znalesc tzw "dawce"
  • Poziom 17  
    Zastosowanie 3 tunerów jest oczywiście pewnym rozwiązaniem , ale czy dało by się to zrobić mniej wiecej na takiej zasadzie jak działa kablówka ( z punktu widzenia użytkownika tzn. do TV dolączony kabel antenowy i tylko w odbiorniku trzeba odpowiednie czestotliwosci ustawic).
    Nie wiem czy to jest wykonalne ,ale moze jest jakies sprytne urzadzonko ktore to potrafi ?!.
  • Poziom 35  
    Nie ma takiej możliwości.Okulik już Ci napisał jak można to zrobić.Ile telewizorów tyle tunerów.
  • Poziom 17  
    Ok, dzieki wszystkim za inf.
  • Specjalista elektryk
    mpralat2 napisał:
    Zastosowanie 3 tunerów jest oczywiście pewnym rozwiązaniem , ale czy dało by się to zrobić mniej wiecej na takiej zasadzie jak działa kablówka ( z punktu widzenia użytkownika tzn. do TV dolączony kabel antenowy i tylko w odbiorniku trzeba odpowiednie czestotliwosci ustawic).
    Nie wiem czy to jest wykonalne ,ale moze jest jakies sprytne urzadzonko ktore to potrafi ?!.

Witam

Zasada kablówki jest dokładnie taka sama - ilość programów - to ilość tunerów (1 program - to 1 tuner, to 1 kanał na modulatorze zsumowane razem)
    pzdr
  • Poziom 17  
    mozesz rozwiazac w podobny sposob kablowki, gdy wszystkie tunery postawisz w jednym miejscu i stale dasz sygnal, takie roazwiazanie jest b. przydatne w HOTELACH i PENSJONATACH, odpada psucie sprzetu przez niepowolanych, wiecej na gg 4209279