Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitorowanie korzystania z sieci

30 Sty 2006 11:57 2213 8
  • Poziom 16  
    Witam,

poszukuje programu który zapisywałby ile danych zostało zciągniętych z internetu ale z rozgraniczeniem na internet i sieć lokalną. Najlepiej żeby zbierał wszystko i zeby była opcja filtrowania. Program potrzebny do zainstalowania w pracy do samokontroli serfowania po necie.
    Obecnie uzywam DUmetera ale on zbiera wszystko i jeszcze sobie dodaje.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    mam stałe łącze...
    a tak na marginesie to przy połączeniu dial-up monitoruje wszystko co idzie przez modem i przy połączeniu przez kartę sieciowa wszystko co idzie przez kartę. Ten program NAPEWNO nie nadaje się do moich celów.
  • Poziom 16  
    siec firmowa, sieć osiedlowa, nie jestem pewien czy to ma w tym przypadku znaczenie.
    Dane można pobierać na swój komputer albo komunikując się przez www, ftp itp albo po sieci lokalnej: otoczenie sieciowe, poczta (i inne programy u mnie w firmie). Chodzi mi o rozgraniczenie tych dwóch rodzajów transferu.

Nie wiem co tobie pokazuje DU meter ale mi przy kopiowaniu po sieci lokalnej to co w obrazku poniżej.

Nazwy programów to se mogę sam znaleźć, ale co mi po nazwach...
    potrzebuję rady od kogoś kto miał podobny problem a nie odpowiedzi "poszukaj sobie w goglach", tymbardziej że wydaje nie się że nie jest to jakaś podstawowa funkcja tego typu programów
  • Poziom 16  
    a ty dalej nie rozumiesz że nie mam żadnego modemu, jak mam sieć lokalną przez kartę to chyba internet też (przynajmniej jest takie duże prawdopodobieństwo, no chyba że chciałbym się łączyć ekstra z netem przez modem). Ta funkcja DUmetera jest oczywista.

Co do mozliwości to zapytaj sie jakiegos bardziej zorientowanego administratora jakiegos serwera to Ci przedstawi szczegółowy wykres np. słuplowy z jakich adresów, domen lub portów korzystał wybrany użytkownik, więc takie programy NAPEWNO istnieją (chyba że Kopernik była kobietą), więc zpomnijmy o DU (po co ja wogóle o nim wspominałem!#%#$&!)

Co do gogli to i owszem wszystko tam jest a tu chodzi o czas i ewentualne awarie, zaśmiecenie systemu itp. po instalacji różnych smieci. Chodzi mi o wyłowienie konkretnej funkcji do konkretnego zastosowania, chyba po to jest to forum. Inaczej można by powiedzieć że wszystko jest w goglach więc po co ta cała elektroda?
  • Poziom 42  
    makary2 napisał:
    to rozgraniczenie zliczania transferu o którym mówisz jest niewykonalne, jeżeli dane (internet oraz sieć lan) masz poprzez jeden i ten sam interfejs, chyba, że istnieje program, który bada nagłówki pakietów i potrafi zliczać ruch z adresów wewnętrznych i zewnętrznych.
    Znając własny adres IP i maske można spokojnie oddzilić adresy w sieci LAN.