Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CA10 zalacz/wylacz - sterowanie pilotem

miran78 01 Lut 2006 13:05 3991 10
  • #1 01 Lut 2006 13:05
    miran78
    Poziom 9  

Moze ktos zapodac schemat podlaczenia radiolinii rsuk01 do CA10 jako sterowanie zalacz/wylacz alarm tak zeby sygnalizator wew. sygnalizowal rowniez zalaczenie i wylaczenie alarmu?

ponoc trzeba wykorzystac przekazniki...

Tomek.

0 10
  • #2 01 Lut 2006 15:17
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

musisz zdefiniować jedną z linii w fs26 jako 16 czyli włączajaca/wyłączajaca czuwanie,naruszenie tej linii np.zwarcie do masy[zdefiniowana jako no] spowoduje załączenie czuwania a rozwarcie koniec czuwania,a wyjście wysokoprądowe out definiujesz jako sygn.zał.wył. pierwszy parametr-33,myślę że jasno wytłumaczyłem.

Dodano po 3 [minuty]:

nie znam tej radiolini,ale musisz ja tak zaprogramować by pracowała w trybie bistabilnym.

0
  • #3 01 Lut 2006 15:31
    RafalRadom
    Poziom 17  

Co do linii wejściowych kolega wyżej ci powiedział, co do wyjściowych to, musisz zastosować przekaźnik, gdyż jak podłączysz równolegle dwa wyjścia (zaprogramowane jako wyjście sygnalizacji alarmu i wyjście sygnalizacji zał/wył), to po pojawieniu się napięcia na którymkolwiek z tych wyjść, na drugim będzie sygnalizowana usterka.
    Jednocześnie, o ile dobrze pamiętam należy zastosować rezystor wpięty równolegle do każdego wejścia, gdyż przy przełączaniu przez przekaźnik z jednego wyjścia na drugie musi być to nieaktywne pod obciążeniem, bo inaczej też będzie sygnalizować usterkę.
    Pozdr

1
  • #5 01 Lut 2006 15:49
    RafalRadom
    Poziom 17  

o, dokładnie 2,2k dzięki za podpowiedź.

0
  • #6 01 Lut 2006 16:45
    humek
    Poziom 32  

Lepiej do sygnalizacji wewnętrznej uzyj wyjscie OUT5 lub OUT6 niskopradowe "przekładajac" je przez przekażnik aby wzrosła wydajność pradowa a wyjscie OUT1 czy OUT2 zastosuj do zasilania sygnalizatorów zewnętrznych.Wtedy mozesz jedno z tych wyjsc zaprogramowac jako akustyczne np na 3min alarmu a drugie jako optyczne podłaczone do cześći optycznej sygnalizatorów na np.30minut.Czyli alarm akustyczny bedzie trwał 3 min a migajace swiatła w sygnalizatorach 30min zwracajac uwagę otoczenia ze tu cos sie stało (ułatwi przyjazd załogi ochrony) jednoczesnie intruz sie może "zniechecic" czekajac na "ponowny atak" i widzac cały czas reagcje systemu. To tylko taka moja propozycja .Pozdrawiam

0
  • #7 01 Lut 2006 17:05
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

przeczytaj dokładnie Humek,bo moim zdaniem chodzi tu tylko o potwierdzenie załączenia/wyłączenia systemu za pomocą pilota w sygnalizatorze i podłączenie tego pilota/radiolinii a ty tu włączasz komplikator z załogami i atakiem.

Dodano po 11 [minuty]:

poza tym w ca10 masz do wykorzystania 3 wyjścia wysokopradowe[nie licze zasilania czujników],także nie co kombinować a z pytania wnioskuję,że Mirian78 nie bardzo "śmiga w temacie" bez urazy oczywiście.

0
  • #8 02 Lut 2006 10:38
    miran78
    Poziom 9  

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi juz sobie poradzilem. Technici w satel-u powiedzieli mi przez telefon, ze nic nie powinno sie stac podlaczajac rownolegle dwa wyjscia np. out1 out2 jako 01 i 33, ale po waszych radach zdecydowalem sie na uzycie przekaznika mpu122 i wszystko jest ok. Zastanawia mnie kwestia sygnalizowania dzwiekowego wlaczenia/wylaczenia alarmu w budynku np. o 6:00 rano jak ktos wlaczy z pilota swoj alarm to sasiadow obudzi takimi dzwiekami. Czy w zwiazku z tym istnieje jakis buzzer z regulacja glosnosci ? specjalnie przeznaczony do sygnalizacji dziekowej wlaczenia/wylaczenia alarmu?

pozdrawiam

0
  • #10 02 Lut 2006 11:26
    RafalRadom
    Poziom 17  

Do sygnalizacji zał/wył alarmu wykorzystałem kiedyś sygnalizację optyczną w sygnalizatorze zewnętrznym. Nie jest to może rozwiązanie zbyt szczęśliwe, gdyż wszyscy widzą czy system się uzbroił, czy nie, ale przynajmniej nie zrywa z rana sąsiadów z łóżka. Wydaje mi się, że bardziej rozsądnym wyjściem będzie, jak to kolega wyżej napisał zastosowanie jakiejś diody sygnalizacyjnej, widocznej w ograniczonym zakresie, lub jakiegokolwiek bazera.
    Pozdr.

0