Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana czujnika lodówki - KGV2604 ?

02 Lut 2006 22:13 7388 11
  • Specjalista AGD
    Czy można wymienić czujnik parownika lodówki Bosch KGV2604 bez wycinania tylnej ścianki ? Pozdrawiam .
  • Sklep HeluKabel
  • Specjalista AGD
    nie !.wymienia się prosto od tyłu czujkę masz
  • Sklep HeluKabel
  • Specjalista AGD
    Jutro kupię czujkę.
  • Specjalista AGD
    kup termistor 6.8 kiloohma przylutujdoprzewodu i wklej w zielony kapturek koszt termistora to około3,5pln
  • Specjalista AGD
    Ja zawsze wsadzałem termistor 6,4 k przy 20 stopniach.Różnica jest minimalna.Dzięki za odpowiedz.
  • Poziom 18  
    Kup sobie w serwisie boscha orginalny czujnik, taki który nigdy niezamoknie. Widziałem już próby wstawiania termistorów i ich uszczelniania które kończyły się uszkodzeniem elektroniki. miejsce w którym jestczujnik to 37cm od góry i 21cm od środka w lewo.
  • Specjalista AGD
    kanał na czujkę 35 od góry i 8cm od lewej
  • Poziom 17  
    Witam.Uruchom chwilowo lodówkę aż parownik zaszroni.Dół parownika to granica lodu.Widać to również po barwie tylnej ścianki lodówki.Otwór około 8mm poniżej oraz 130mm w lewo (od prawej ścianki lodówki)i przeprowadzić do modułu. Kup orginalny w serwisie(95pln)a unikniesz problemów.Skorzystałem z pomocy tego forum przy identycznym problemie i dzięki temu usunąłem usterkę bez większych kłopotów.Powodzenia :wink:
  • Specjalista AGD
    newDJ.Dziękuję za odpowiedz.Proszę o dokładniejsze wyjaśnienie dotyczące otworu. Czy przez niego przeprowadzałeś czujkę z płyty do modułu . Tak to zrozumiałem.Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Przewierciłem otwór w tylnej ściance lodówki na wylot.Przewód czujnika został poprowadzony na zewnątrz a potem u góry w kratce do modułu.Powodzenia
  • Specjalista AGD
    newDJ.Czy przewiercając dziurę w podanych wyżej parametrach trafiłeś na starą czujke bo tą nową musiałeś wprowadzić w miejsce uszkodzonej/czy robiłeś jakąś ingerencję w tylną piankę lodówki,czy tylko wsunołeś czujkę w rurkę prowadzącą na płycie/.Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Wcale nie szukałem starej czujki(pominąłem ją oraz przewód zasilający),po prostu poprowadziłem nową tak jak w poprzednim poście napisałem i wlutowałem koniec przewodu w miejsce uszkodzonej przy samym module.Pozdrawiam