Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring kamienicy

02 Lut 2006 22:19 1734 4
  • Poziom 9  
    Witam,
    Potrzebuje zrealizowac monitoring malej kamienicy.
    Wymyslilem sobie tak ze kupie sensowny komputer z duzym dyskiem (200GB), do tego karte do zbierania obrazu z 4 kamer, 3 kamerki, skonfigurowana aplikacja i sobie niech dziala i rejestruje. W razie jakiegos wandalizmu jest dowod.
    I teraz glownie problem doboru kamer.
    Jakie polecacie kamery ? To czego potrzebuje:
    - dobrego i czytelnego obrazu w promieniu ok 10-15 m od kamery
    - mozliwie najwiekszego kata ktory obejmie kamera
    - rejestracja glownie w nocy wiec albo cos z wbudowanym promiennikiem podczerwieni albo osobny promiennik ?
    - czy jest sens w zabawe z kamerami bezprzewodowymi ( domyslam sie jakosc obrazu z takich kamer jest oddana na rzecz ich bezprzewodowosci ale moze sie myle). Mam mozliwosc puszczenia kabla wiec nie jest to zaden problem jesli zyskam duzo na czytelnosci obrazu.
    - jaka karte do rejestracji obrazu polecacie, bo mi sie wydaje ze taka 25klatek/s do 50 klatek mi w zupelnosci wystarczy.

Moze ktos ma jakies inne sprawdzone rozwiazanie godne polecenia i sie chetnie podzieli ? Sprawe rozwiazalaby dobra kamera obrotowa, ale na taka nas "chyba" ? nie stac.

No i ostatnia sprawa to jakie sklepy internetowe polecacie w temacie monitoringu oczywiscie jesli chodzi o glowny wyznacznik cenowy ?

Pozdrawiam
    Michal
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 15  
    zielak_gda napisał:
    Witam,
    Potrzebuje zrealizowac monitoring malej kamienicy.
    Wymyslilem sobie tak ze kupie sensowny komputer z duzym dyskiem (200GB), do tego karte do zbierania obrazu z 4 kamer, 3 kamerki, skonfigurowana aplikacja i sobie niech dziala i rejestruje. W razie jakiegos wandalizmu jest dowod.
    I teraz glownie problem doboru kamer.
    Jakie polecacie kamery ? To czego potrzebuje:
    - dobrego i czytelnego obrazu w promieniu ok 10-15 m od kamery
    - mozliwie najwiekszego kata ktory obejmie kamera
    - rejestracja glownie w nocy wiec albo cos z wbudowanym promiennikiem podczerwieni albo osobny promiennik ?
    - czy jest sens w zabawe z kamerami bezprzewodowymi ( domyslam sie jakosc obrazu z takich kamer jest oddana na rzecz ich bezprzewodowosci ale moze sie myle). Mam mozliwosc puszczenia kabla wiec nie jest to zaden problem jesli zyskam duzo na czytelnosci obrazu.
    - jaka karte do rejestracji obrazu polecacie, bo mi sie wydaje ze taka 25klatek/s do 50 klatek mi w zupelnosci wystarczy.

Moze ktos ma jakies inne sprawdzone rozwiazanie godne polecenia i sie chetnie podzieli ? Sprawe rozwiazalaby dobra kamera obrotowa, ale na taka nas "chyba" ? nie stac.

No i ostatnia sprawa to jakie sklepy internetowe polecacie w temacie monitoringu oczywiscie jesli chodzi o glowny wyznacznik cenowy ?

Pozdrawiam
    Michal

jezeli chcesz miec bardzo czytelny obraz to musisz zastosowac obiektyw z waskim katem...jezeli chcesz jedna kamera obejmowac duzy kat to tym samym obiekty oddalone staja sie mniej czytelne!
    jesli chodzi o kamery to jezeli na zewnatrz jest oswietlenie z lamp ulicznych (nawet z odleglych) to zastosuj kamery o duzej czulosci np 0,01lux..lub bardziej czule.nie wiem ile chcesz przeznaczyc na to kasy ale jezeli dasz kamery wysokiej rozdzielczosci min 600lini to obraz bedzie jeszcze bardziej czytelny.
    jezeli masz mozliwosc polozenia kabla to go pociagnij i stosuj bezprzewodowki w ostatecznosci.
    kamery z wbudowanym oswietlaczem poczerwieni maja zasieg okolo 10-15m..przy dobrej widocznosci wew. jezeli chcesz dac osobne oswietlacze to koszt oswietlacza jest podobny do samej kamery okolo 500zl lub wiecej.
    co do rejestracji obrazu to polecam dobry rejestrator 4 kanalowy YK9810 cena w granicach 1100zl
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 14  
    dla niektórych zabrzmiało to jak oferta wykonania monitoringu a kolega chce sam poeksperymentować czy dobrze odtczytałem twoje intencje .
    jeśli chodzi o kąt widzenia kamer to stosujesz obiektyw o zmiennej ogniskowej np. od 3.5/8 standard i do tej odległości masz od szczegółów do panoramy oczywiście zawsze coś kosztem czegoś ale masz pole manewru .
    transmisja bezprzewodowa nie polecam z paru powodów mała ilość kanałów dostępnych i łatwość zakłócenia nawet przez inne urządzenia ,niepewność połączenia przy złej pogodzie i tak dalej
    jeśli chodzi o jakośc to nie jest problem jednak łącze stałe kablowe swiatłowodowe lub skrętka jest pewniejsze .
    jeśli chodzi o zapis na kompie odradzam urządzenia autonomiczne jak multiplexery czy cyfrowe rejestratory staniały relatywnie i nie wieszają się można je zasilać razem z kamerami niskimi napięciami i mieć pewne podtrzymanie zapisu .
    dobrej zabawy w policjantów i złodzieji