Witam,
Potrzebuje zrealizowac monitoring malej kamienicy.
Wymyslilem sobie tak ze kupie sensowny komputer z duzym dyskiem (200GB), do tego karte do zbierania obrazu z 4 kamer, 3 kamerki, skonfigurowana aplikacja i sobie niech dziala i rejestruje. W razie jakiegos wandalizmu jest dowod.
I teraz glownie problem doboru kamer.
Jakie polecacie kamery ? To czego potrzebuje:
- dobrego i czytelnego obrazu w promieniu ok 10-15 m od kamery
- mozliwie najwiekszego kata ktory obejmie kamera
- rejestracja glownie w nocy wiec albo cos z wbudowanym promiennikiem podczerwieni albo osobny promiennik ?
- czy jest sens w zabawe z kamerami bezprzewodowymi ( domyslam sie jakosc obrazu z takich kamer jest oddana na rzecz ich bezprzewodowosci ale moze sie myle). Mam mozliwosc puszczenia kabla wiec nie jest to zaden problem jesli zyskam duzo na czytelnosci obrazu.
- jaka karte do rejestracji obrazu polecacie, bo mi sie wydaje ze taka 25klatek/s do 50 klatek mi w zupelnosci wystarczy.
Moze ktos ma jakies inne sprawdzone rozwiazanie godne polecenia i sie chetnie podzieli ? Sprawe rozwiazalaby dobra kamera obrotowa, ale na taka nas "chyba" ? nie stac.
No i ostatnia sprawa to jakie sklepy internetowe polecacie w temacie monitoringu oczywiscie jesli chodzi o glowny wyznacznik cenowy ?
Pozdrawiam
Michal
Potrzebuje zrealizowac monitoring malej kamienicy.
Wymyslilem sobie tak ze kupie sensowny komputer z duzym dyskiem (200GB), do tego karte do zbierania obrazu z 4 kamer, 3 kamerki, skonfigurowana aplikacja i sobie niech dziala i rejestruje. W razie jakiegos wandalizmu jest dowod.
I teraz glownie problem doboru kamer.
Jakie polecacie kamery ? To czego potrzebuje:
- dobrego i czytelnego obrazu w promieniu ok 10-15 m od kamery
- mozliwie najwiekszego kata ktory obejmie kamera
- rejestracja glownie w nocy wiec albo cos z wbudowanym promiennikiem podczerwieni albo osobny promiennik ?
- czy jest sens w zabawe z kamerami bezprzewodowymi ( domyslam sie jakosc obrazu z takich kamer jest oddana na rzecz ich bezprzewodowosci ale moze sie myle). Mam mozliwosc puszczenia kabla wiec nie jest to zaden problem jesli zyskam duzo na czytelnosci obrazu.
- jaka karte do rejestracji obrazu polecacie, bo mi sie wydaje ze taka 25klatek/s do 50 klatek mi w zupelnosci wystarczy.
Moze ktos ma jakies inne sprawdzone rozwiazanie godne polecenia i sie chetnie podzieli ? Sprawe rozwiazalaby dobra kamera obrotowa, ale na taka nas "chyba" ? nie stac.
No i ostatnia sprawa to jakie sklepy internetowe polecacie w temacie monitoringu oczywiscie jesli chodzi o glowny wyznacznik cenowy ?
Pozdrawiam
Michal