Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig T55-730 CUC7301 zasilacz

Serwis1 03 Feb 2006 10:03 2021 5
    Serwis1

Level 23  
    Walczę z zasilaczem na UC3842 . Wiadomo od zimnego lutu kondensatora 1N w kolektorze tranzystora uszkodziły się : tranzystor, UC, zenerka 3,6 V, diody w mostku , typowe uszkodzenie. Ale po wymianie tych elementów tranzystor bardzo szybko się przegrzewa i uszkadza się to wszystko po około 3 – 8 minutach . Podstawiłem wszystkie diody kondensatory i rezystory, oprócz elementów smd . Na próbę wstawiałem inne tranzystory . Już na czuwaniu tranzystor nagrzewa się do temperatury jak w czasie normalnej pracy. Czytałem wszystkie posty związane z tym tematem. Montowane elementy są pewne, napięcia i wszystkie parametry są prawidłowe. Mimo że wiele już tych odbiorników z tym uszkodzeniem naprawiłem to ten jednak mnie załamał . Nie mam trafa do podstawienia ale raczej to mało prawdopodobne aby był sprawcą tego. Może ktoś zna przyczynę tej usterki ?
    rojman
    Level 13  
    Przyjrzałbym się stronie wtórnej, ewentualnie może jakiś "czeski" błąd.
    robert75n
    Level 29  
    Podaj jaki stoi tam tranzystor , i sprawdz a najlepiej to wymień dwie diody smd 1N4148 pod układem UC miałem coś takiego i jedna była walnięta.
    Andrzej_B
    Level 19  
    Witam.Jeśli tranzystor nagrzewa się tak szybko,to raczej niczym nie będzie obciążony a coś jest ze sterowaniem tego tranzystora.Sprawdz jeszcze dobrze smd elementy.Powodzenia.
    Serwis1

Level 23  
    Ani diody i zresztą wszystko inne też podstawiłem . Tylko przeróbka dała efekt i jest teraz wszystko dobrze tranzystor ledwo ciepły. Temat można zamknąć . Dzięki wszystkim , szczególnie obcy 7.