logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Medion 1772ie/Acer 7276e - brak obrazu, dziwne trzaski, spalony rezystor R356

stone47 04 Lut 2006 20:49 1121 4
  • #1 2259650
    stone47
    Poziom 11  
    Posty: 62
    Ocena: 10
    ma monitor Medion 1772ie, cholerny problem, niewiem jak sie do niego zabrać, zaczne od początku objaw był taki że monitor pracował poprawnie w pewnym momencie zaczeły wydobywać sie z niego dziwne trzaski, przebiło napięcie na płyte głowna na rezystorze R356(wartości nie znam bo spłonął)monitor zgasł(zielona lampka świeci, obraz ciemny)przestało przebijać i sie odpalił(chyba rezystor jeszcze dychał)ia tak pare razy, podmieniłem rezystor na jakiś 2M(tak na pałe) i poleciały w ten sam sposób dwa kolejne R330, i R329, a razem z nimi ZD301, totalnym laikiem nie jestem tylko nie mam doświadczenia z monitorami to jest pierwszy bo mój(tranzystor od wysokiego sprawny)chciałbym prosić o wskazówki od czego zacząć, chciałem sprawdzić czy to nie powielacz, a i teraz rezystory już sie nie palą jaki bym nie podstawił, zielona lampka świeci, brak wysokiego, z góry dziekuje:?:
  • #2 2260225
    bwoj
    Poziom 12  
    Posty: 88
    Na moje do wymiany trafo, ale sprawdź {R330 jest podłaczony w tym modelu do 8 wyprowadzenia trafo, rezystor zdaje się powinien być rzędu kOhm <chyba coś ok. 10k, ale nie jestem pewien>}.
  • #3 2260237
    asylum
    Poziom 17  
    Posty: 305
    Pomógł: 17
    Ocena: 8
    Witam!
    W 100% trfopowielacz do wymiany.Operacja raczej mało opłacalna.
    Pozdrowienia.
  • #4 2260310
    stone47
    Poziom 11  
    Posty: 62
    Ocena: 10
    R330, był kolejnym na którym zaczeło przebijać do płyty(a jak to powielacz to jaki)rezystor spalony dosłownie, POZDRO:)
  • #5 2260351
    bwoj
    Poziom 12  
    Posty: 88
    więc ten trafo ma symbol 19.70052.011. Podobno też pasuje 19.700.001
    Pozdrawiam
REKLAMA