Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alan28 mikrofon - szukam schematu jak podłączyć wtyczkę mikrofonu do radia

05 Lut 2006 17:37 2122 4
  • Poziom 1  
    czy ktos ma schemat jak podlaczyc wtyczke mikrofonu od radia midland/alan28? mam urwana wtyczke od kabla, kombinacji jest zbyt wiele a nie chce czegos zepsuc:) moj nr gg 6427683 lub mailem: edek1986(malpa)interia.pl pozdrawiam:)))
  • Poziom 22  
    Witaj.
    To będzie tak:
    Pin 1 -- MIC (modualcja, mikrofon)
    pin 2 -- RX (odbiór)
    pin 3 -- TX (nadawanie)
    pin 4 -- UP-DOWN (zmiana kanałów)
    pin 5 -- GND (masa)
    pin 6 -- DC (zasilanie)
  • Poziom 1  
    a jak tu podłączyć mikrofon z cztrema przewodami??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja bym użył lutownicy.
    Michał
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    litobi1 napisał:
    a jak tu podłączyć mikrofon z cztrema przewodami??

Miernik do ręki i sprawdzić jaki pin i gdzie.

Masę sprawdzisz dość prosto. Omomierz i jeden kabelek miernika do masy radia a drugi (szukasz) do pin-u. Jak jest zwarcie pomiędzy masą a pin-em to znaczy , że masz masę znalezioną.

Głośnik . Podobnie jak masę , tylko najlepiej jest wylutować jeden przewód z głośnika (w środku radia).

PTT jest w 99% radii (przy 4-ro pinowych wejściach mikrofonowych) usytuowane tak, że pin ten oddalony jest na przeciwległym wyjściu (pin-ie) masy. Jest kilka rozwiązań , ale ogólnie zasada taka sama.
    Jeżeli np. masa jest na pin-1 to PTT na pin-3 , np. masa pin-2 to PTT pin-4 itp. .
    Możesz także od masy radia poprowadzić przewód i zwierać nim pin-y , aż uzyskasz PTT (nadawanie) [pamiętaj o podłączeniu sztucznego obciążenia albo podłączenia anteny]. Możesz to robić bez żadnej obawy zepsucia radia.

MIK to już sam "wyjdzie" . Jeżeli znasz - masę - głośnik - PTT to (przy czterech pin-ach) , mikrofonem jest ten czwarty .

Rozpisałem się ale chyba wytłumaczyłem tzw. "łopatologicznie" , co i jak .

Pozdrawiam.