Mam zdobycznego procka (został mi po serwisie zlikwidowanej firmy komputerowej. Jest to AMD AthlonXP 1700+ na jądrze Palomino (chyba, bo opis trochę dziwny - końcówka MT3C zamiast DMT3C).
Dokładne oznaczenia procesora:
AMD AthlonTM
AX1700MT3C
AG0IA0221MPM
444689199251
(m) (c) 1999 AMD
Problem z prockiem polega na tym, że gdy wcześniej pracował na płycie MSI K7T266 Pro2-RU podobno dość często się zwieszał. Później sprawdzany był na ECS K7S5A v1.0 i tam wykrywał się w "cały świat" - raz jako 650, potem znowu jako 866, czasami jako 1900 a bardzo rzadko jako 1700. Ostatnio zapiąłem go na Jetway'u 830CH v3.0. Płyta ta podobnie jak ECS nie pozwala na zmianę mnożnika ale przy ustawieniu FSB na 100MHz (efentywnie 200) procek wykrywany jest jako 650MHz. Po zmianie magistrali na 133MHz (efektywnie 266) procek wstaje jako 866MHz. Jednoznacznie widać, że mnożnik jest ustawiony na 6,5. Stąd moje pytanie - czy procek jest walnięty (pomijam fakt, że przy ustawieniach 650 i 866 pracuje stabilnie) czy też wymaga specjalnej płyty głównej, która pozwoli ustawić mnożnik na sztywno ?? I jeszcze jedno - może ktoś wie jaki to dokładnie rdzeń - Palomino czy może Athlon mobilny jak twierdzą niektórzy.
Z góry dzieki za zainteresowanie i odpowiedzi.
Pozdrawiam
Dokładne oznaczenia procesora:
AMD AthlonTM
AX1700MT3C
AG0IA0221MPM
444689199251
(m) (c) 1999 AMD
Problem z prockiem polega na tym, że gdy wcześniej pracował na płycie MSI K7T266 Pro2-RU podobno dość często się zwieszał. Później sprawdzany był na ECS K7S5A v1.0 i tam wykrywał się w "cały świat" - raz jako 650, potem znowu jako 866, czasami jako 1900 a bardzo rzadko jako 1700. Ostatnio zapiąłem go na Jetway'u 830CH v3.0. Płyta ta podobnie jak ECS nie pozwala na zmianę mnożnika ale przy ustawieniu FSB na 100MHz (efentywnie 200) procek wykrywany jest jako 650MHz. Po zmianie magistrali na 133MHz (efektywnie 266) procek wstaje jako 866MHz. Jednoznacznie widać, że mnożnik jest ustawiony na 6,5. Stąd moje pytanie - czy procek jest walnięty (pomijam fakt, że przy ustawieniach 650 i 866 pracuje stabilnie) czy też wymaga specjalnej płyty głównej, która pozwoli ustawić mnożnik na sztywno ?? I jeszcze jedno - może ktoś wie jaki to dokładnie rdzeń - Palomino czy może Athlon mobilny jak twierdzą niektórzy.
Z góry dzieki za zainteresowanie i odpowiedzi.
Pozdrawiam