Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie oświetleniem w hali

ptomasik 07 Lut 2006 13:49 666 0
 • #1 07 Lut 2006 13:49
  ptomasik
  Poziom 10  

  Witam.
  Mam do wykonania projekt sterowania oświetleniem w hali (ok 10-16 pomieszczeń). Z tym, że nie mam pojecia jak to zrobić (do tej pory przejrzałem kilka numerów EP i EdW gdzie jest jakiś wstęp do cyfrówki).

  Stad mam kikla(naście) ;) pytań.
  Najważniejsza sprawa to wybór µP. Czy wystarczający byłoby coś z rodziny 8051 a konkretnie 89C51 ze względu na wbudowaną pamięć?

  Układ ma zapalać światło jak ktoś znajdzie się w obszarze zasięgu czujnika podczerwieni. Jakiego czujnika użyć w tym przypadku? Chodzi o konkretny model i najlepiej jego opis (albo chociaż jakie sygnały wysyła) żeby poprawnie podłączyć go µP i oczywiście koszt, bo całość projektu ma być podsumowana kosztorysem + gdzie jaki element można kupić.

  Druga sprawa to układ ma pozwalać na zaprogramowanie tzn. żeby np. włączał między godz. 10 a 18 wybrane pomieszczenia. W związku z tym potrzebna będzie jakaś klawiatura numeryczna, wyświetlacz i dodatkowa pamięć (?). Gdzie znaleźć te elementy i czy będzie potrzebna dodatkowa pamięć? (do zapisu zdefiniowanych godzin i pomieszczeń).
  Z góry thx za wszystkie odpowiedzi.

  0 0