Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Zakluczony" Twister temat bumerang ....

08 Lut 2006 11:18 5140 40
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    wyczytałem u jednego z reselerów ,że można klucz twistera (ten różowy) traktować nie tylko jako dostęp do suportu ale po odpowiednim wykupieniu :D (a jakże) wykorzystać jako USBsmarta . Mozliwe to do zrealizowania ? Myslę ,ze multicom powie Nam coś na ten temat.
  • PCBway
    podbijam temat ....bo ciekawy a coś w niebyt popadł.
    pzdr.
    załączam cytat reselera :
    Klucz supportowy USB dla posiadaczy Twisterów. Support ważny przez pół roku po czym za dodatkową opłatą może zostać wznowiony. Przy wykupieniu dodatkowych pakietów może pełnić funkcje usb smarta.
  • Poziom 28  
    polegam to na tym ze teraz wszystkie urzadzenia sa zabezpieczone karta shindlera.. czy jak sie to tam pisze, i klucze usb pelnia role czytnika a na karcie "sim" zapisane jest wszystko o programie, jak przelozysz simke z Smartem do czytnika w TwisterAccesie to bedzie robil za smarta itd itp
  • Spec od GSM
    na dniach updaty - wygladaja bardzo ciekawie np:

- do kazdego USB Smart'a mozna kupic aktywacje na USB Access KEY - zadnych dodatkowych urzadzen
    - do kazdego USBSmart czy tez UBS Acess Key mozna dokupic aktywacje Motorola P2k (funkcje takie same jak smartclp - unlock flashowanie)
    - do kazdego USBSmarta czy tez USB Ace Key'a mozna dokupic aktywacje do Samsungow - funkcje takiej jak UST czy NSdongle

zaczyna sie wiec robic ciekawie.... kazda taka aktywacja to 1 kredyt, cena kredytu to xxx ;))) ( dla elektrody bedzie specjalna cena), generacja aktywacji pod dany klucz od reki...
  • Poziom 28  
    Ehhhh z tego co mowi MultiCom ;) To wyglada na to ze bedzie nam tylko potrzebny flaszer do nokii i naszpikowany usb-smart i wszystko bedzie smigac [ nie biore tutaj pod uwage egoztykow jak sagemy czy alcatele ] ;) Podstawowy serwis bedzie mozna zbudowac na Zulei i Prodigy... ;)
    Dzisiaj dotarł w moje "rąsie" klucz Twistera jako , że ma przezroczystą obudowę doszedłem do wniosku,że jedyne co rózni jego i USBsmarta dostałem też dodatkowe PCB (jest zamkniety z plombami ;)) ) to inna "SIMCARD" czyli na mój mały rozumek .... nie da sie używać jednego bądź drugiego bez "fizycznej" zamiany kart w urządzeniu,bo cały "szkielet" to jedna melodia ( kwarce te same w ogóle nie widzę różnic).
    Ale te updaty to ciekawa rzecz naprawdę .
    Tym bardziej ,że zaczyna brakowć miejsca nawet jak sie ma HUB-a.
    ale updaty to już chyba na SIMCE idą ?
  • PCBway
  • Spec od GSM
    klucze fizycznie sie nei roznia niczym procz zawartosci karty - dlatego tez mozna bez problemu przeprowadzic update usb acess key'a do usb smart'a i dokupowac do niego aktywacje do motki i samungow tak jak do normalnego usb smart'a

co do info ze zaczyna sie robic ciekawie to bardzo....aktywacje powinny byc od piatku do motoroli, pozniej samsung...aktualnie zmienili strone bo jak widac projekt zaczyna nabierac szybkiego tempa

co do cen jak wrzuce na strone to dam na elke specjalne haslo rabatowe, przy zamowieniu trzeba bedzie podac haslo i odblokwany zostanie rabat....
  • Poziom 18  
    hihi
    czekam na specjalny niebieski klucz dla resellerow i zobaczymy jak to wyglada :)
    Czy to normalne ,że nie mozna korzystać z 2 supportów na raz po SMADRCARD?Tzn. nie mozna siedzieć jednocześnie u Zulei i Twistera .Problem zaczyna sie kiedy wpina się drugi PCB , komp albo wykrywa awarie urządzenia USB albo chce stery choć to takie samo urzadzenie tylko SIM inny.Próbowałem użyć HUBa wpinac klucze bezposrednio w płytę i ciągle zong.Prawdopodobnie karty Sim się gryzą ale mógłby ktoś sprawdzić i rozwiać moje obawy , nie jest to upierdliwe ale już od 4 dni nie daje mi to spokoju.Mógłby ktoś mnie oświecić ?
    dziękuję.
  • Spec od GSM
    bardzo dziwne....problemu nie ma jezlei zakatualziuj sie usb access key'a o usbsmarta

P.S
    Pełna instrukcja co i jak robic po Polsku i nie tylko - http://multi-com.pl/pimg/cyclone.pdf
    Mysle ze teraz bedzie latwiej
  • GSM Product Supporter
    Jednakże i tak lepiej dać więcej dla samej dobrej obsługi, ostatnia aktywacja jaką dostałem do Samsung 3g pozostawia wiele do życzenia, długie oczekiwanie, zamiast w pliku przesłali to w formie samego tekstu w mailu, człowiek z firmy katwosia na gg sam do końca nie widział co i jak ma zrobić, raz prosil o plik krq pozniej o inny, odpuściłem może się upomne jak będę miał troche czasu... jeżeli z tymi aktywacjami tez to będzie tak wyglądać to współczuje kupującym ;] Albo to moze tylko ja mialem takiego pecha.
  • Admin grupy GSM
    Nikogo nie chcę bronić,
    ale zawsze polecam Multicoma jak i Karwosa jako uczciwych dobrych sprzedawców, sam robiłem zakupy u jednego i drugiego i byłem bardzo zadowolony więc myślę cinekk że Twój przypadek to poprostu wypadek przy pracy.
    I myślę, że warto poczekać na ceny z Multicomu dla elektrody i dopiero wtedy decydować się na zakup.

Proszę mi jeszcze powiedzieć czy aktywacja dla motoroli będzie miała takie same możliwosci jak smart clip, czy będą updaty, oraz jakie kabelki będą potrzebne aby z tego kożystać.
    pozdr
    Czyli Zulea i Saras wysiudali mnie z lekka !!! Bo kupiłem oba klucze smarta za 249 i twistera za 99 (nikt nic nie dawał znaku ,że będzie az tak wielkie przeroszadowanie z kluczami PCB) .Troche sie pogubiłem ale ile teraz konkretnie muszę jeszcze wsadzić kasiory ,żeby na obydwu urządzeniach mieć Motorole Samsunga suport Twistera i funkcje USBsmarta?Czy to da sie w ogółe? Trochę namieszałem , ale niepotrzebne mi teraz fizycznie 2 klucze skoro mozna wsadzić teraz cały soft w jeden klucz ? A jakbym miał 2 aktywacje kluczy to 1 bym z chęcią pogonił.
    Kończę ten namotany wywód ale myślę ,że wiadomo o co mi chodzi ?
    Prosze któregoś z resselerów o zajęcie stanowisa w tej sprawie.
    Dziękuję.
  • GSM Product Supporter
    Sylwek napisał:
    Czyli Zulea i Saras wysiudali mnie z lekka !!! Bo kupiłem oba klucze smarta za 249 i twistera za 99 (nikt nic nie dawał znaku ,że będzie az tak wielkie przeroszadowanie z kluczami PCB) .Troche sie pogubiłem ale ile teraz konkretnie muszę jeszcze wsadzić kasiory ,żeby na obydwu urządzeniach mieć Motorole Samsunga suport Twistera i funkcje USBsmarta?Czy to da sie w ogółe? Trochę namieszałem , ale niepotrzebne mi teraz fizycznie 2 klucze skoro mozna wsadzić teraz cały soft w jeden klucz ? A jakbym miał 2 aktywacje kluczy to 1 bym z chęcią pogonił.
    Kończę ten namotany wywód ale myślę ,że wiadomo o co mi chodzi ?
    Prosze któregoś z resselerów o zajęcie stanowisa w tej sprawie.
    Dziękuję.

Nie tak do końca bo jak narazie do USB-smarta nie da sie dodac usb-supportu a aby do usb-supportu dodać aktywacje motoroli to trzeba najpierw zrobic aktywacje na usb-smarta ;) zawikłane to troche i radze poczekać aż się wszystko unormuje i bedzie wiadomo jak to z tym supportem będzie.
    Dokładnie , ale dzwoniłem do multicoma i zostałem oświecony
    Da sie wsadzić wszystko na 1 klucz !!! Koszty z lekka kosmiczne bo policzmy:
    Mój USB smart:
    Aktywacja samsung~XXX zł
    Aktywacja motorola~XXX zł
    Aktywacja Suport twister~XXX zł
    Mój twister klucz:
    Aktywacja USBsmart~XXX zł
    Aktywacja samsung~XXX zł
    Aktywacja motorola~XXX zł
    Zakładając,że na kluczu zostaje już to co sie ma(mam nadzieję:cry:) i przy takich ilościach otrzymam jakis rabat to i tak nie opyla mi sie upgradeować obu urządzeń.
    Ale posiadać 2 to też lekka rozrzutność.
    Jak tak dalej bede pędził to niedługo zostanę Reselerem:D a nie skromnym serwisantem z malutkim kioskiem:D:D:D.
    Jakie wyjście z sytuacji prócz tego ,że trzeba cierpliwie czekać na rozwój tego co jeszcze Zulea wymyśli.
  • Poziom 28  
    samsung :
    ... and finaly, here is list of supported models:
    C200,C210,C216,C225,C230,D100,D307,D347,
    D357,D407,D410,D415,D418,D428,D488,D500,
    D500E,D508,D510,D550,D600,D710,D720,D730,
    E100,E105,E217,E300,E310,E315,E316,E317,
    E318,E320,E330,E335,E338,E340,E350,E400,
    E418,E530,E560,E600,E608,E610,E620,E630,
    E635,E700,E710,E715,E720,E760,E800,E810,
    E820,E850,E860,E880,E910,I300,I505,I700,N700,
    N710,P100,P207,P400,P705,P710,P720,P730,
    P735,P738,P777,S100,S105,S200,S300,S341,
    S342,S400,S410,S500,S500I,V100,V200,X100,
    X105,X120,X138,X140,X150,X156,X200,X400,
    X426,X427,X430,X450,X460,X466,X475,X478,
    X480,X486,X490,X495,X497,X507,X600,X610,
    X620,X630,X640,X660,X700,X800,X810,X900,
    Z100,Z105,Z107,Z110,Z130,Z140,Z300,Z500,
    Z510,Z700,ZM60,ZV10,ZV30,ZX10.

troche tego jest 35 Euro aktywacja
  • Poziom 18  
    cinekk napisał:
    Jednakże i tak lepiej dać więcej dla samej dobrej obsługi, ostatnia aktywacja jaką dostałem do Samsung 3g pozostawia wiele do życzenia, długie oczekiwanie, zamiast w pliku przesłali to w formie samego tekstu w mailu, człowiek z firmy katwosia na gg sam do końca nie widział co i jak ma zrobić, raz prosil o plik krq pozniej o inny, odpuściłem może się upomne jak będę miał troche czasu... jeżeli z tymi aktywacjami tez to będzie tak wyglądać to współczuje kupującym ;] Albo to moze tylko ja mialem takiego pecha.

Miales spore szczescie, bo wszyscy z naszej firmy bylismy na feriach i mielismy cholernie utrudniony dostep do netu, do kompa... Fakt ze bylo ciezko z nami o kontakt przez neta, ale pod telefonem bylismy dostepni codziennie, w normalnych godzinach pracy od 9 do 18. Jesli bys zadzwonil i pogadal napewno dostalbys aktywacje w ten sam dzien.

Wracam robic update do NEC'ków ;)
    Jako darmowy update do Samsung 3G.
    Funkcje:
    Bezposredni unlock
    Zmiana IMEI (nielegalne w PL)
    Obslugiwane fony:
    E228
    E338
    E313
    E616
    E616V

Pozdrawiam
  • Spec od GSM
    Czyli Panowie jestesmy w kropce, troszke to wszystko zakrecone, ciekawe jak wyjdzie z supportem dla tych ktorzy dotychczas mieli tylko Twister Key a przerobili na USB SMARTA i dalej Cyclone itp...Szkoda ze multi-com narazie milczy Karwos tez... Panowie zadbajcie o Nas- Reselerzy do BOJU!!
  • GSM Product Supporter
    BONO napisał:
    karwos napisał:
    Wracam robic update do NEC'ków ;)
    Jako darmowy update do Samsung 3G.
    Funkcje:
    Bezposredni unlock
    Zmiana IMEI (nielegalne w PL)
    Obslugiwane fony:
    E228
    E338
    E313
    E616
    E616V

Pozdrawiam

orginalny program z ruskiej strony przerabiasz ?

Buehehehehe, dokładnie... nie trudź się Karwos probujesz dac gratis cos co jest za darmo ? :D Drugi Robson nam rośnie który GsmKey'a sprzedaje ze zlepek cr4cków ;)

Bede szybszy, oto przedpremierowa wersja programu Karwosia (no nie... Ci ruscy zawsze wszystko mają jako pierwsi ;) )
    http://www.mks.nm.ru/nst2.zip

Jak rozumiem w nastepnej aktualizacji dodasz jako bonus Rolisa a później Victora 3.8

:D
  • Spec od GSM
    troche mnie nie bylo na elcy i widze ze temat rozbudowny ;) znizki dla Elki sa zawsze i byly zawsze ;) zapraszam na e-mail (nie czytam czesto PM') i powiem wiecej

co do Zulei to powiem tylko ze to nie konie tego co dopiero sie zaczelo....wszytsko idzie w dobrym kierunku tj. coraz wiecej updatow i to nie tylko dodawania nowych tel. ale nowych marek, moze i beda to platne updaty ale kwoty rzedu 1xx zlotych sa chyba znosne i przystpne dla kazdego w porownaniu np. z innymi updatami po 300-400 zl i wiecej
  • GSM Product Supporter
    W przeciągu kilku dni Zulea przygotował kilka update'ów do motoroli, dzieki ktorym cały program działa nawet lepiej niż Smart-unlocker (pojawiła się obsługa nowych wersji boot'a bez potrzeby robienia TP tak jak w Smart-Clipie) nie mówiąc już o tym że praktycznie codziennie wychodzi nowa aktualizacja która wiele poprawia a czasami coś nowego dodaje. Nie wiem jak to jest z Samsungami bo akurat tego nie śledziłem ale zapewne tak samo dobrze.

@Multi-Com
    Święta racja, niedługo sam USB-Smart z dodatkami wystarczy do obsługi praktycznie wszystkich fonów na rynku a przy tych cenach aktywacji to sprzęt który może się zwrócić nawet w jeden dzień ;)

Pamiętam jeszcze czasy, kiedy to aby ruszyć jakąkolwiek motorolke trzeba było mieć min. 700zł na zakup średniego sprzętu a 1200zł na średnio zadowalający ;)

• GSM Product Supporter
    no racja zulea szleje ale nie uwazacie ze znowu skoniczy sie to rozczarowaniem i stracimy na tym my bo soft wyleci za darmo nie mowie ze ktos rozwali zabezpieczenie szumbergera ale ze napisza soft podobny do tego co wypuscil zulea niestety ma kilku przeciwnikow w tej branzy przyklad ostatnich dni ( Legija)
  • Spec od GSM
    @TechMobil: jezeli ktos rozwali Schumblachera to produkt Zulei nadal bedzie bepzieczny: moga sie wtedy jednak zaczac obawiac producenni tacy jak Infinity, Vygis, UST Pro, Cruiser bo USb Smart nie jest operarty na Schublacherze ale na IBM ZSmartCard no ale odbiegajac od teamtu...

wersje crackowane wychodza caly czas ale jak widac to nie wplywa na "predkosc jazdy" Zulei jezeli chodzi o ilosc updatow... jedno jest pewne: pierwszy sprzet tak tani o takich mozliwosciach i dajace takie mozliwosci aktulizacji i to nie byle jakiej aktualziacji....aktualizacje jak widac mozna zrobic tak prosto jak nigdy...a mozliwosc uwalenia sprzetu jest minimalna. Mysle ze tutaj kazdy poprze mnie ze dobrym pomyslem byloby gdyby taka forme updatow stosowale SmartClip (moze juz byc przez ActiveX a nei standalone ale ta Atmega...;(((()

• GSM Product Supporter
    no moze i racja nie uzywam usb smarta i nawet nie wiedzialem ze jest na
    IBM ZSmartCard ale mniejsza o to napewno trzeba przyznac ze zulea wypuszcza dobre produkty ktore na poczatku przysparzaja innym producentom wiele klopotow ale jak to wyglada puzniej ,no ale przeciez po co tym gadac na ogólnym hheeehh pewnie moderator mnie skasuje
    dobra koniec tematu z mojej strony

pozdrr
    tz
  • Admin grupy GSM
    Początki pracy na nowym programie często są trudne a w szczególnosci ta cholerna motorola.
    Powiedzcie czy ten programik obsługuje wszystkie modele które są na liście czy nie?
    Dzisiaj chciałem zrobić locka z C550 i porażka nawet z fonem się nie połączyłem. Możliwe, ze robię coś nie tak i w tym jest problem.
    Winda ciagle chciała stery jak podałem dostęp to stery nieprawidłowe itd. itp. musiałem ją zrobić smart unlockerem.
    Telefon podłącza sie pod usb włączony czy też wyłączony a może wprowadzony test mode?
    pozdr

Aha, jeszcze pytanie o aktualizację samsunga, czy z tym programem będą pracować kable które są w standardzie twistera a jeżeli tak to czy mogę ich używać wykożystując wirtualny port com w martechu. Kompletnie się nie znam na tych wszystkich pin-outach więc proszę o jakieś konkretne odpowiedzi.
  • Spec od GSM
    Samsung bedzie chodzil na kazdych kabalch COM lub tez wirtualnym COmie - martech ma taki sam pinout jak Box v3.0, eXtreme , UltrLOgIC (odrazu widac ze Polski produkt ;))). nie podejda wiec kable od Tornado ktory maja pinout chinski