Witam. Czy mogę zastosować taki powielacz do powielania prądu stałego np. z bateri? Jeśli nie to proszę o jakies schematy. Z góry dziekje i pozdrawiam.
Załączniki:
podwajacz_155.jpg(11.5 KB)
Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
Przedmówca ma rację z jednym małym wyjątkiem - w takim przypadku anodę diody D1 należy zamiast do masy podłączyć do plusa zasilania generatora, w przeciwnym razie układ wogóle nie zadziała.