logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Funkcja RMT we wzmacniaczu - czy konieczne jest podłączenie?

kriss 88 11 Lut 2006 17:31 9455 8
REKLAMA
  • #1 2289932
    kriss 88
    Poziom 16  
    Posty: 240
    Pomógł: 2
    Ocena: 6
    Witam!
    Na moim wzmacniaczu (no name) przy kostce zasilania jest wejscie RMT
    Chcialem zapytac co to jest i czy koniecznie trzeba to podlaczyc.
    Z gory dzieki
  • REKLAMA
  • #2 2289952
    domex32
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6714
    Pomógł: 585
    Ocena: 2450
    Znalazłem to na stronie ze skrótami, RMT 'Remote` µP weic to raczej bedzie wejscie do uzadzenia odbierajacego fale pilota, wydaje mi sie ze nie musi byc to włączone aby wzmak działał ;]
  • REKLAMA
  • #3 2290062
    aceton
    Poziom 26  
    Posty: 1157
    Pomógł: 26
    Ocena: 94
    jak tego nie podlaczysz to wzmacniecz nie bedzie dzialal to jest wejscie na ktore sie podaje +12 V np z wyjscia elektrycznej anteny w radiu i wzmacniacz wlacza sie dopiero wtedy jak wlaczysz radio
  • REKLAMA
  • #4 2290602
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    te wyjscie to prawdopodobnie wyjscie kabelka sterujacego czyli zalaczajacego wzmaka podlacz go do kabla auto antena z radia (jest to zazwyczaj niebieski kabelek)
  • #5 2291680
    kriss 88
    Poziom 16  
    Posty: 240
    Pomógł: 2
    Ocena: 6
    Chodzi o to ze w tej chwili trwa jego reanimacja ;) wiec wzmacniacz mam w domu i nie ma mozliwosci wlaczenia go razem z radiem samochodowym :(
    Aceton -Czy mozna podlaczyc tam cos w zamian np jakiekolwiek +12 ?? z innego zrodla niz radio ??
  • REKLAMA
  • #6 2291765
    Bart_007
    Poziom 12  
    Posty: 43
    Pomógł: 1
    mozna. Nawet pod ten sam kabel co plus
  • #7 2291919
    coobah
    Poziom 17  
    Posty: 289
    Pomógł: 16
    Ocena: 10
    Bart_007 napisał:
    mozna. Nawet pod ten sam kabel co plus


    zgadza sie, może "zmostkować" plusa zasilającego razem w wejsciem RMT
  • #8 2292355
    jever 23
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3363
    Pomógł: 330
    Ocena: 280
    witam. mozna podłaczyc inne zrodlo ale najlepiej z radia. wzmacniacz bedzie ci sie wtedy włanczał z radiem. pozdrawiam
  • #9 2292823
    kriss 88
    Poziom 16  
    Posty: 240
    Pomógł: 2
    Ocena: 6
    Witam!

    Najpierw sprawdzilem bez podlaczenia +12 do gniazda RMT i odziwo wzmak sie zalaczyl czyli wychodzi jednak na to ze wzmak bez tego i tak sie zalaczy
    inna sprawa jest ze niestety dalej w glosnikach cisza :(

    Podlaczylem teraz z +12 na RMT i zaczelo buczec cos w glosniku :)
    to chyba dobry znak ale niestety z muzuki dalej nici macie moze jakis pomysl?

    Pozdro

Podsumowanie tematu

✨ Wejście RMT we wzmacniaczu to najprawdopodobniej wejście sterujące (remote), które służy do włączania wzmacniacza sygnałem +12 V, zwykle pochodzącym z wyjścia anteny elektrycznej radia samochodowego (często niebieski kabel). Podłączenie tego wejścia nie jest konieczne do podstawowego działania wzmacniacza, ponieważ może on się włączyć również bez sygnału na RMT. Jednak podłączenie RMT do +12 V umożliwia automatyczne włączanie wzmacniacza wraz z radiem. Można podłączyć tam dowolne źródło +12 V, niekoniecznie z radia, np. bezpośrednio z zasilania, co pozwala na ręczne sterowanie włączaniem wzmacniacza. W praktyce brak podłączenia RMT może skutkować brakiem automatycznego włączania, ale wzmacniacz nadal powinien działać. W przypadku problemów z dźwiękiem, jak w opisywanym przypadku, podłączenie +12 V do RMT spowodowało pojawienie się buczenia w głośnikach, co wskazuje na aktywację wzmacniacza, jednak problem z brakiem muzyki może mieć inne przyczyny.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA