Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana silnika.elektryka

jarekk599 11 Lut 2006 18:01 1691 8
  • #1 11 Lut 2006 18:01
    jarekk599
    Poziom 11  

Witam wszystkich.Chciałbym wymienić silnik we fordzie 1,6 gażnik na nowszy wtrysk.Jakie problemy by mnie czekały ztaką wymianą.Prosze o radę

0 8
  • #2 11 Lut 2006 18:17
    tajnygelo
    Poziom 13  

wymieniałem w renault 5 z 1.4 na gażniku na nowszy model od clijo 1.4 energy silnik wpasowaliśmy z małymi przeróbkami ale wtrysk przerobiliśmy mu na gaznik taki jak miał z poprzedniego silnika wiązało to sie niestety ze sporymi kosztami jak i nieprzystosowana instalacja elektryczna tak wiec daj sobie lepiej spokój bo bedziesz musiał instalować kolektory inne sondy przepływomierze i jeszcze wiele innych rzeczy jednym słowem mówiąc prawie cały osprzet silnika no chyba że ktoś ma inny sposob hehe chetnie bym sie z nim zapoznał :)

0
  • #3 11 Lut 2006 18:29
    mactronic
    Poziom 20  

Instalacja elektryczna od silnika z wtryskiem i elektryczna pompa paliwa to główne aspekty takiej przeróbki.

0
  • #4 11 Lut 2006 18:46
    ziarus1
    Poziom 22  

Witam robilem przekladkę silnika mazda 626 2.0 12v1991r na 2.2 12v z wtryskiem, mialem caly osprzęt silnika i wiązki el przód kompletne ,wszystko pasowalo bez problemu trchę dużo rozbierania trzeba wyjąc deskę rozdzielczą, dywaniki i dużo różnych plastików .A wracając do forda jak masz wiązki elektr, kompl z komputerem skrzynką bezpieczników caly osprzęt silnika przednią część wydechu , pompę paliwa, to powinn ci si ę udać .
    Pozdrawiam.

0
  • #5 11 Lut 2006 21:32
    swirk
    Poziom 17  

napewno bedziesz musial miec inna instalacje,sterownik, sonde itd.. w programie autodata prawdopodobnie bedzie rozpiska instalacji sterownika.. jak podasz nr silnika to powiem Ci czy jest to.

0
  • #6 12 Lut 2006 19:23
    jarekk599
    Poziom 11  

Witam wszystkich.Jak na wstępie napisałem,mam silnik na gaźniku 1.6 .Tak ze chyba trzeba komputer. wiązki elekty,skrzynka bezpieczników,Wydech.pompa paliwa,Pewnie też wskaźniki i jeszcze inne badziewia.Prawdopodobnie się nie opłaci taka przeróbka lepiej sprzedać i kupić na wtrysku.

0
  • #7 12 Lut 2006 22:34
    swirk
    Poziom 17  

raczej bedzie baardzo duzo roboty..no chyba ze sie znasz i masz czas.. to mozna ewentualnie koledze pomoc..skrzynka bezpiecznikow?? raczej nie ..tylko wiazka do komputera...no ale i sonda..kolektor

0
  • #8 12 Lut 2006 22:50
    kooperator
    Poziom 20  

Taka przeróbka wiąże sie niestety z powazną ingerencją w instalacje elektryczną, w fordzie do wymiany idzie ok 85 % instalacji. Czy to sie oplaca ?? Mechanicznie z silnikiem nie ma wiekszego problemu, schody zaczynają sie dopiero wtedy ,kiedy trzeba to uruchomić, brak tego i owego a to są koszty, lepiej sprzedać auto jak jest i kupić na szprycy, takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam.

0
  • #9 13 Lut 2006 11:37
    jarekk599
    Poziom 11  

Też tak sądze i dziękuje.Zamykam temat.

0