Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wymiana silnika.elektryka

11 Feb 2006 18:01 1802 8
  • Level 11  
    Witam wszystkich.Chciałbym wymienić silnik we fordzie 1,6 gażnik na nowszy wtrysk.Jakie problemy by mnie czekały ztaką wymianą.Prosze o radę
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 14  
    wymieniałem w renault 5 z 1.4 na gażniku na nowszy model od clijo 1.4 energy silnik wpasowaliśmy z małymi przeróbkami ale wtrysk przerobiliśmy mu na gaznik taki jak miał z poprzedniego silnika wiązało to sie niestety ze sporymi kosztami jak i nieprzystosowana instalacja elektryczna tak wiec daj sobie lepiej spokój bo bedziesz musiał instalować kolektory inne sondy przepływomierze i jeszcze wiele innych rzeczy jednym słowem mówiąc prawie cały osprzet silnika no chyba że ktoś ma inny sposob hehe chetnie bym sie z nim zapoznał :)
  • Level 20  
    Instalacja elektryczna od silnika z wtryskiem i elektryczna pompa paliwa to główne aspekty takiej przeróbki.
  • Level 22  
    Witam robilem przekladkę silnika mazda 626 2.0 12v1991r na 2.2 12v z wtryskiem, mialem caly osprzęt silnika i wiązki el przód kompletne ,wszystko pasowalo bez problemu trchę dużo rozbierania trzeba wyjąc deskę rozdzielczą, dywaniki i dużo różnych plastików .A wracając do forda jak masz wiązki elektr, kompl z komputerem skrzynką bezpieczników caly osprzęt silnika przednią część wydechu , pompę paliwa, to powinn ci si ę udać .
    Pozdrawiam.
  • Level 17  
    napewno bedziesz musial miec inna instalacje,sterownik, sonde itd.. w programie autodata prawdopodobnie bedzie rozpiska instalacji sterownika.. jak podasz nr silnika to powiem Ci czy jest to.
  • Level 11  
    Witam wszystkich.Jak na wstępie napisałem,mam silnik na gaźniku 1.6 .Tak ze chyba trzeba komputer. wiązki elekty,skrzynka bezpieczników,Wydech.pompa paliwa,Pewnie też wskaźniki i jeszcze inne badziewia.Prawdopodobnie się nie opłaci taka przeróbka lepiej sprzedać i kupić na wtrysku.
  • Level 17  
    raczej bedzie baardzo duzo roboty..no chyba ze sie znasz i masz czas.. to mozna ewentualnie koledze pomoc..skrzynka bezpiecznikow?? raczej nie ..tylko wiazka do komputera...no ale i sonda..kolektor
  • Level 20  
    Taka przeróbka wiąże sie niestety z powazną ingerencją w instalacje elektryczną, w fordzie do wymiany idzie ok 85 % instalacji. Czy to sie oplaca ?? Mechanicznie z silnikiem nie ma wiekszego problemu, schody zaczynają sie dopiero wtedy ,kiedy trzeba to uruchomić, brak tego i owego a to są koszty, lepiej sprzedać auto jak jest i kupić na szprycy, takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam.
  • Level 11  
    Też tak sądze i dziękuje.Zamykam temat.