Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark Optra S 1855 - błąd: "32 Unsupported print card

23 Lut 2006 16:16 1191 5
  • Specjalista od telefonów
    Wywala błąd jak w temacie. Problem pojawia sie od dawana tyle ze praedzej zresetowanie druakrki pomagało na jakiś czas, w chwilo obecnej juz nie pomaga. Kontakty w drukarce przeczysciłem.
    Ma ktoś moze jakies pomysły na tego typu usterkę?

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    A masz możliwość podmiany na inny toner??
    Poza tym sprawdź chip na tonerze, czy czasem nie "odpada", przez co pogarsza się jego kontakt. Sprawdź styki w drukarce przy tym chipie oraz kabelki odchodzące od tych styków.
    Ogólnie mówiąc błąd ten pojawia się przy uszkodzonym tonerze lub gdy drukarka nie może odczytać ID z chipa na tonerze.
    Pozdrawiam
    No wiec zespoł drukujący nie ma cchipa, przynajmniej nie widze na nim zadnej elektroniki.

Usterka moze miec związek z zasypaniem maszyny alternatywnym tonerem, bo to faktycznie od tego czasu zaczeło sie dziać...

W jaki sposb w tej maszynie realizowana jest kontrola wwłaściwości(oryginalności) tonera?

Pozdrawiam,
    dzieki za wskazówki!
  • Poziom 27  
    Zacznij więc od konserwacji drukarki, zwracając szczególną uwagę na wszystkie styki między drukarką a kasetą.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Ja mam taką drukarkę, i faktycznie nie ma tam żadnych chipów. Nie miałem osobiście takiego problemu ale jeśli mnie pamięć nie myli to taki błąd potrafi wyskoczyć jeśli zasypie się po prostu za dużo tonera. Spróbój odsypać troszkę.
    No więc tak:

** drukarkę solidnie przekonserwowalem(szczególnie styki) - nie pomoglo.
    ** odsypałem z bębna tonera - nie pomoglo.

Rozebrałem bęben w drobny mak, sprawdzilem i wszystkie elektrody byly przymocowane jak nalezy. Ostatecznie zakupilem nowy beben za grosze, no i jak ręką odjął, od tego momentu zero problemów.

Temat zamykam.